Отворено писмо с настояване децата да не излизат в онлайн обучение изпрати Националната мрежа за децата до министър-председателя Кирил Петков, просветния министър акад. Николай Денков, министъра на здравеопазването проф. Асена Сербезова и заместника ѝ доц. д-р Георги Йорданов, който е и председател на Националния пандемичен комитет.
Повод е изказване на Йорданов, че вероятно училищата отново ще преминат към онлайн обучение. "Децата е важно да останат в училище, защото това е най-доброто за тях и за бъдещето им" - коментира пред радио Пловдив председателят на УС на мрежата Росица Богалинска. След писмото тя сподели и очакванията на членовете на мрежата, които са над 120 организации у нас:
"Ние очакваме новото коалиционно правителство да изпълни дадените заявки преди и след встъпване в длъжност, свързани с това да има много ясен план какво се случва при определен брой заболели. Това е изключително важно за родителите. Очакваме да има много добра и ясна коминикация междуМинистерството на образованието и Министерството на здравеопазването и едина и много ясна информация след това във връзка с образователния процес на децата".
Цялото интервю може да чуете в звуковия файл.
В предишния епизод говорихме за цените след въвеждане на еврото – за страха от поскъпване и надеждата за стабилност. С епизод 3 завършваме мини серията за личните финанси с темата за лихвите по кредитите. Това е и преход към по-дълбок разговор – не само какво ще стане с парите ни, а как мислим за риска, когато вземаме финансови и житейски..
Регионалният природонаучен музей – Пловдив ще открие своята нова експозиционна зала “Африка и Австралия“ и първото по рода си зоокафе в България. Събитието ще бъде белязано от богата празнична програма с автентични африкански ритми, песни и изпълнения на живо с традиционни инструменти, които ще потопят гостите в атмосферата на далечните..
Богата музикална и танцова програма ще бъде представена по време на събитието " Добрият пример ". Благотворителната инициатива за набиране на средства се организира от командерия "Улпия" за техния 19-ти рожден ден. Предстои ни една фантастична вечер на 19 ноември, в която всичко е подчинено на благородна кауза , казва Красимир Джамбазов..
Важно е не кой, а чий ще е особеният управител на "Лукойл България" - кои хора зад него ще дърпат конците. Така смята проф. Румен Гечев, бивш вицепремиер и министър на икономиката в „Кабинета Виденов“, сега преподавател по икономика в УНСС. Според него н оминацията на Румен Спецов, появила се само дни преди изтичането на законовия срок, е..
Благотворителна кампания под надслов „Купи и Дари“ организират за втора поредна година Ротари, Ротаракт и Интеракт клубовете в Пловдив. Кампанията е насочена към хора и семейства в затруднено положение, като целта е да се съберат дълготрайни хранителни продукти за тях. Миналата година по време на акцията бяха събрани над два тона хранителни..