Дете на 11 години от община Димитровград, диагностицирано с коронавирус, е починало в УМБАЛ "Св. Георги" в Пловдив, предаде кореспондентът на БНР в Хасково Дора Атанасова. То е било с придружаващо заболяване, уточняват от РЗИ-Хасково. Детето е от община Димитровград и е било настанено в болница в Пловдив на 3 януари, където е починало.
Децата понасят много добре педиатричната ваксина на Pfizer-BioNTech, като в последните дни броят на желаещите се увеличава. Преди имунизацията те се преглеждат на място, затова не е необходим предварително преглед от педиатър или общопрактикуващ лекар, подчерта епидемиологът. Сред ваксинираните в другите възрастови групи преобладават желаещите да си поставят бустерни дози.
Д-р Бацелова напомни, че новият вариант Омикрон е по-заразен от Делта и поради по-лесното му разпространение се очаква много хора да бъдат болни по едно и също време. Първоначалните данни от Южна Африка говореха за по-леко протичане на клиничната картина, но вече има съобщения и за тежко преболедуване и смъртни случаи следствие на инфекция с Омикрон, подчерта епидемиологът. Затова тя препоръчва да се ваксинира всеки на възраст над 5 години, като преболедувалите също трябва да се имунизират.
Ваксинационният кабинет на УМБАЛ „Свети Георги“ ЕАД работи от понеделник до петък с ново работно време от 7:30 до 19:30 ч. Приоритетно, в часове от 12:30 до 16:00 се поставят ваксини на деца, след запазен час на телефони - 032 60 27 87 и 0884 91 72 16. В коридора пред кабинета са осигурени седящи места за хората, които изчакват реда си, добавят от болницата.
Нова фалшива обява за безплатен градски транспорт в Пловдив се появи в социалните мрежи. Предложението рекламира шесмесечен гратис срещу символична такса, във връзка с годишнина на дружество „Градски транспорт“, каквото Пловдив отдавна няма. Обявата завършва с покана да се последва линка за плащане. Това е поредна спонсорирана публикация,..
С пълно мнозинство пазарджишките общинските съветници върнаха на регионалния историческимузей експозиционна зала, която преди 30 години е била отнета от сградата на културната институция , за да се превърната в пицария. Утре собственикът на заведението, чийто договор е изтекъл преди дни, ще трябва да освободи помещението. Предложението за..
Присъди от по година и половина получиха младото семейство трафиканти от София, заловени да пренасят 300 грама фентанил в Пловдив и опитали да избягат от полицията. Присъдата за мъжа е ефективна, а за жената условна. И двамата са признали вината си, присъдите им са окончателни и вече са влезли в сила 26-годишният Илия Илиев е осъден..
Пловдивският окръжен съд потвърди определение на Районен съд – Пловдив, с което мярката за неотклонение на подсъдимия по делото "Дебора" Георги Георгиев е изменена от "задържане под стража" в "парична гаранция". Висшестоящата инстанция дори намалява размера на гаранцията от 25 000 лева на 10 000 лева. Съдебният състав приема, че към настоящия..
Задържан е мъжът, който запали огън в района на гробищния парк в Асеновград – съобщиха от полицията. Умишленият инцидент е от сряда следобед, когато в полицейското управление в Асеновград е получен сигнал за забелязан човек, който пали огън на незаконно сметище около гробищата. Незабавно на място са изпратени екип на полиция и пожарна, като..