Цената на билета да се вдигне от 1 лв на 1,50 лв – това са поискали превозвачите от общината.
Заместник-кметът по транспорта Тодор Чонов заяви, че след конкретните анализи предложението ще бъде внесено за одобрение в ОбС.
Цената на картата от 16 лв вероятно ще стане 20 лева.
Ще се вдигнат и всички такси с около 30 процента, включително и Синята зона, която ще стане от 2 лева на 3 лева на час престой.
Изготвя се пакет от увеличения на такси, който ще бъде внесен за одобрение в ОбС.
10 млн. лева, с 3 млн. повече, ще е тазгодишната компенсация към превозвачите от страна на общината - съобщи кметът Здравко Димитров.
Това стана ясно след като кметът Здравко Димитров събра превозвачите, които обслужват 29 линии на градския транспорт в Пловдив. Срещата беше организирана по настояване на собствениците транспортните фирми – „Хеброс бус”, „Автобусни превози”, „Мери транс”, „Автотранс – 2000” и „КЗТ Златанови” с цел да се реши дали ще има увеличение на линиите.
Поне докато учениците са във ваканция, това няма да се случи.
Нова организация на движение се въвежда на бул. „Кукленско шосе” заради ремонта на пътя. От днес до 15 септември се затваря източното платно между кръстовището при Митническо бюро Пловдив до землищната граница на Община Пловдив, съобщиха от общинското предприятие „Организация и контрол на транспорта“. Движението ще се осъществява двупосочно в..
Общо 204 пожара са потушени през изминалото денонощие. При пожар в апартамент в столичния ж.к. „Дружба“ е загинала жена на 67 години. Това съобщават на сайта си от Главна дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението". Четвърти ден продължава борбата с огъня в района на Сунгурларе . Пожарът бушува от петък на обяд и все още има..
Времето днес ще бъде слънчево. Ще духа слаб, в източните райони умерен вятър от изток-североизток. Ще е горещо с максимални температури между 35° и 40°, в Пловдив – около 38° . Оранжев код за високи температури е обявен в 19 области , включително Пазарджик и Пловдив. В останалите 9 кодът за опасни жеги е жълт . Очаква се температурите..
За трета поредна година България е част от световната верига за аматьори L’Étape Bulgaria by Tour de France. Тазгодишното състезание за шосейно колоездене за любители е в община Пещера. Общо 1 200 състезатели от 16 държави се включват днес в надпреварата. Тя е организирана в две дистанции - 58 и 112 километра. Предизвикателство пред..
Четирима души са пострадали при катастрофа на пътя Асеновград - Смолян, съобщиха от полицията. Инцидентът е станал около 14:00 часа. Д ва автомобила са се ударили след втория тунел в посока Нареченски бани. Заради произшествието движението е спряно, а обходният маршрут е през Девин. Временно ограничено заради задимяване от пожар на сухи..