Двама весели гости очакваме в „Алтер его“ тази събота!
Единият е Борислав Ганчев – изявен хуморист, който напоследък пише басни за малки и големи. С него ще говорим за новите му сатирични книги, които са почти колкото пръстите на двете ви ръце.
Другият е поетът и бардът Красимир Йорданов, който ще се надговаря с алтер егото на водещия в поредния ни „Радио-благолаж“. Очаквйте още рубриките „Римуван седмичен обзор“, „Гласове, които помним“ и „Смехомаратон“.
Бонус! По време на нашия радио-пърформанс Краю Петровски вероятно ще каже нещо космически-съдбовно, макар и баснословно:
От Скопие – отново рецидив!
Откритие на местни ерудити:
„Първоначалниот Вселенски взрив
е акт на македонските комити!“
(Тук водещият Петър Краевски се разграничава от все още неизречената епиграма на сатиричното си алтер его, за да се избегнат нови усложнения в Българо-Северо-Македонските отношения).
„Алтер его” се излъчва премиерно в събота след новините в 15.00 ч.
Повторенията са в неделя след новините в 6.00 ч. сутринта и в понеделник след новините в 20.00 ч.
„Алтер его” – в нашата радио-басня Вселената ни е тясна!
Автор и водещ: Петър Краевски
Жребият на международния турнир за ветерани "Съединени чрез спорта“ размина Локомотив и Ботев преди финала. Надпреварата е утре (15 ноември) на стадион "Локомотив" в парк "Лаута" и е организирана от Гражданска инициатива "Съединени българи“, с любезното съдействие на ПФК Локомотив Пловдив. Участници в турнира са четири отбора, свързани с българските..
Волейболният Локомотив ще е гост днес на ЦСКА в двубой от 4-ия кръг в НВЛ. Мачът ще се играе от 19:30ч. в зала "Васил Симов" в столицата. Пловдивчани са категорични от началото на сезона и имат две победи от два мача и без загубен гейм. В последния кръг Локомотив победи с 3:0 Черно море. ЦСКА успя да запише две победи, но в последния кръг загуби..
Днес стана ясна програмата за 1/8-финалите от турнира за Купата на България. В тази фаза участват и двата елитни пловдивски клуба. Спортно-техническата комисия към БФС определи Локомотив да приеме Монтана в неделя (14.12) от 16:00 часа на "Лаута". Ден по-рано (13.12) Ботев гостува на Спартак (Варна), като двубоят е от 15,00 часа. Това ще бъдат..
За девети пореден сезон ВК Марица (Пловдив) ще играе в групите на най-авторитетния европейски клубен волейболен турнир – Шампионската лига. "Жълто-сините" спечелиха и реванша срещу хърватския Динамо (Загреб) в решаващия кръг за влизане в груповата фаза на надпреварата. Възпитаничките на старши треньора Ахметджан Ершимшек постигнаха нов успех с 3:0..
Всички тренировъчни игрища на клубната база на Ботев (Пловдив) ще бъдат с осветление. Днес стартира изграждането на осветлението и на първия и втория терен на Футболен комплекс “Никола Щерев – Старика”. С това всички игрища на базата вече ще разполагат с модерно осветление, което ще позволи на децата в школата на "канарчетата" да тренират пълноценно..