Той прогнозира, че възможен на срив на банковата система на Русия.
"Изтеглянето на влогове е много опасно, защото банките не държат толкова пари, колкето хората си мислят, че има в тях. И когато всеки иска да изтегли пари от банките, те могат да се разпаднат на практика и това да доведе до много бързи тежки икономически проблеми" .
Съпротива срещу Путин в Русия от страна на гражданите е възможна, възможна е политическа съпротива срещу него, както и възможност някой от военните да си даде сметка за абсолютно налудното поведение на техния лидер, да откаже да изпълнява заповеди и да се стигне до военен преврат, прогонозира Юлиян Попов.
Според него разпоредената "ядрена готовност" изразява страх, ужас и тотална неадекватност. С тези си действия Путин ще настрои целият свят срещу себе си, включително и страни, на които разчиташе, като Китай. И много се надявам те да упражнят натиск руският лидер да е по- сдържан.
Що се отнася до опасенията, че Европа ще бъде затруднена заради зависимостта от руския газ, Юлият Попов припомни как се е променил разказът за тази зависимост само за дни и денс вече "откъсването от тази зависимост е въпрос не на политическо решение, а на политическа решителност.
Цялото интервю с Юлиян Попов можете да чуете в прикачения звуков файл.
Бурята в чаша вода, започнала с данни за мащабен купен вот на извънредните избори за съветници в Пазарджик и лошия резултат за ГЕРБ, е на път да приключи с относително малка изкупителна жертва - оставката на шефа на Областната дирекция на МВР в Пазарджик. Предстои да се види дали ще има преформатиране на изпълнителната власт, анонсирано от лидера на..
Днешното правителство на Северна Македония и всички предишни правителства съществуват заради една основна цел - да провеждат антибългарска политика. Това коментира доц. Спас Ташев, съпредседател на Сдружение потомци на бежанци и преселници от РСМ. Коментарът му е по повод все така продължаващата неотстъпчивост за включването на..
Тази седмица в рубриката „Добро утро, ден!“ наш гост е адвокат Станислав Станев – юрист с дългогодишен опит и активна обществена позиция. И още - габровец по рождение, пловдивчанин по избор и човек с разнообразни интереси. Той е доктор по международно право, с дълбок интерес към историята и живота на българите извън пределите на страната. Като..
Няма да има разпад на сегашното управляващо мнозинство, няма и да има предсрочни избори, но вероятно ще има преформатиране на правителството. Ако има извънреден вот той ще или напролет, или през есента, когато са президентските избори. Това коментира политологът и университетски преподавател доцент Иво Инждов след резултатите от частичните..
В Пловдив се провежда 101-та среща на Европейската мрежа за проучвания на общата медицинска практика. В нея участват общопрактикуващи лекари от 31 държави. Домакини на престижното събитие са Медицинският университет, Сдружението на обучителите и изследователи в България по обща медицина и регионаната колегия на Българския лекарски съюз. Темата на..