52 немски медии излязоха с материали, в които посочват успехите на Пловдив в привличането на инвестиции. Това става в резултат на кампанията на Община Пловдив и Германо-българската индустриално-търговска камара в немските медии, която имаше за цел популяризирането на Пловдив като атрактивна инвестиционна дестинация.
По темата пишат водещи онлайн вестници в Германия, сред които Der Tagesspiegel, Berliner Morgenpost, Online Focus, както и един от най-големите ежедневници в страната - Süddeutsche Zeitung. Редица финансови и бизнес портали също са разпространили възможностите, които Пловдив предлага за инвеститорите.
Пловдив е индустриален лидер в България с над 70 000 професионалисти и е вторият IT и аутсорсинг център в страната с над 7000 служители в бранша, се отбелязва в публикациите.
„Германия е водещата страна, от която идват чуждестранните инвестиции в Пловдив и за нас е важно да присъстваме с положителни материали в немските медии, коментира зам.-кметът по бизнес развитие Стефан Стоянов.
Дни на иновациите в образованието се откриват в Пловдив. Учители, директори и експерти от региона ще се съберат за поредица от практически демонстрации и работилници, посветени на новите технологии в обучението. Събитието ще представи роботика, дигитални инструменти и приложения на изкуствения интелект, които вече намират своето място в..
Продължаващият дъжд засега не създава проблем с наводнени райони в Пловдив. Невралгичното кръстовище на ул. „Индустриална“ и бул. „Александър Стамболийски“ е проходимо и там движението е нормално - съобщи директорът на фирма "Чистота" Десислава Георгиева. Няма затруднения на движението като цяло в пловдивския район „Южен“. На 6 сигнала..
Сняг покри проходите „Пампорово“, „Рожен“ и „Превала“ в област Смолян , съобщиха от Областното пътно управление – Смолян. Създадена е организация за почистване, като снегопочистваща техника вече работи по трасетата. Инциденти няма, но от пътното предупреждават шофьорите да бъдат много внимателни и подготвени за зимни условия. По данни..
Областният управител на Пловдив проф. Христина Янчева свика извънредно заседание на Областния щаб за намаляване на риска от бедствия във връзка с очаквани нови обилни валежи на територията на областта. За 10 области за утре е обявен оранжев код за опасно време, сред които е и Пловдив. Очакваните количества на валежите до полунощ срещу вторник..
Министърът на образованието и науката Красимир Вълчев ще посети днес Асеновград и Пловдив. Преди обед той ще открие. нова сграда на детска градина „Мир“. Тя е с 4 групи за 97 деца. Изградена е по Програмата на МОН за изграждане, пристрояване, надстрояване и реконструкция на детски ясли, детски градини и училища. По време на посещението си..