Отборът на Ботев (Пловдив) осъществи изходящ трансфер. "Канарчетата" продадоха защитника Кевин Янсон в Гангуон.
Шведът премина задължителните медицински изследвания, след което бе представен в новия си тим в Южна Корея.
Кевин Янсон се присъедини към отбора на Ботев в началото на 2021 година. С екипа на "жълто-черните" Янсон записа 28 мача.
В Гуангуон той ще бъде съотборник с бившия футболист на пловдивските Ботев и Локомотив Момчил Цветанов.
Димитър Кузманов постигна страхотна победа и се класира за втория кръг на ATP 500 турнира на клей в Хамбург (Германия). Българинът победи убедително с 6:4, 6:2 №79 в световната ранглиста Александър Вукич (Австралия). Срещата продължи 94 минути. Кузманов пропусна две възможности за пробив в четвъртия гейм, но успя стигне до брейк при подаването на..
Христо Колев - Бащата, който в момента е част от щаба на Александър Томаш в ЦСКА, се завръща на терена. Легендата на Локомотив Пловдив ще играе на "Лаута" от отбора на звездите на "смърфовете" в бенефисния мач на легендарния Мартин Камбуров. Ето какво написаха организаторите на събитието: “БАЩАТА” СЕ ЗАВРЪЩА У ДОМА! Бенефисът на Мартин Камбуров..
ДК на БФС наказа Димитър Илиев с лишаване от състезателни права за два мача. Така капитанът на черно- белите ще пропусне важните мачове със Славия и ЦСКА 1948. Той ще е на линия за Локо, ако черно- белите играят бараж за оставане в Първа лига. Освен това клубът е глобен с 1800 лева след загубата от Ботев Враца. За нерегламентирано използване на факли..
От 26 май до 1-ви юни България ще бъде под знака на най-мащабната Седмица за физическа активност и спорт, по-известна като MOVE Week и част от кампанията NowWeMOVE. Тази календарна година ще се състои 11-о издание, по време на което в над 30 населени места в цялата страна са предвидени да се случат множество събития, включително спортни..
Фен на Григор Димитров поръча и постави негова статуя в своя двор в карловското село Дъбене. Тинчо Папазов се занимава със земеделие и животновъдство, но е почитател на тениса, а от 2017 г. - и на най-добрия български тенисист, когато Григор стана 3-ти в света. Затова със собствени средства и по свой проект, направен по снимка,..