Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Освободиха д-р Аргиров като зам.-директор на РЗИ - Пловдив

Заместник-директорът на РЗИ – Пловдив д-р Аргир Аргиров е уволнен от поста си. 

Заповедта на изпълнителния директор му е била връчена вчера с днешна дата.

„В заповедта за прекратяването на трудовото ми правоотношение няма причина или мотиви. Всичко стана от днес за утре, след като вчера сутринта тук бе главният секретар на министерството. Вече съм си вкъщи, ще си почина няколко дни, ще помисля“, посочи пред Радио Пловдив д-р Аргиров.

Той допълни, че няма обяснение защо е бил освободен като заместник-директор на РЗИ – Пловдив. По думите му няма друг уволнен от инспекцията.

Д-р Аргир Аргиров бе на този пост почти 2 години – от март 2020 г., като по-рано също е заемал длъжността за 2 години. Преди това е работил в болницата в Раковски, бил е зам.-директор и директор на МБАЛ „Пловдив“. 

В предходния мандат той бе общински съветник от листата на ГЕРБ. 

Това е втора рокада в състава на здравната инспекция в Пловдив през последните месеци. През август бе пенсионирана дългогодишната директорка на РЗИ - Пловдив д-р Ваня Танчева-Манчева, а нейното кресло сега заема д-р Сийка Димчева.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Ученици в Пазарджик са включени в проект "Образование без граници"

Над 600 ученици от община Пазарджик ще бъдат обхванати по проекта „Образование без граници“. Проектът е насочен към десегрегацията на рисковите Проектът е на стойност 750 хиляди лева и е финансиран по програма „Образование“.  Проектът ще се реализира в рамките на две години и ще обхване три основни училища и три гимназии. Партньор на дейностите е..

публикувано на 08.11.25 в 11:27

За първи път в ОбС-Пазарджик ще има комисия за сигнали на гражданите

След извънредните избори на 12-ти октомври общинските съветници в Пазарджик избраха и постоянните комисии в местния орган за самоуправление.  За първи път в структурата на местния парламент ще има и комисия за „Жалби, сигнали и предложения на гражданите“, което ще позволи на жителите на Пазарджик пряко да участват в управлението на общината...

публикувано на 08.11.25 в 09:10

АПИ не позволи провеждането този уикенд на Рали Пампорово 2025

Заради зимното поддържане на пътищата се отменя Рали Пампорово - 2025. От АПИ обясняват, че в област   Смолян, която е разположена изцяло в планински терен, пътните настилки са опесъчавани и третирани срещу заледяване. Според експертите това означава, че има разпиляна фракция, което може да доведе до значително намаляване на сцеплението и..

публикувано на 08.11.25 в 08:25

Църквата празнува Деня на Св. Архангел Михаил

Българската православна църква отбелязва днес събора на Архангел Михаил. Празникът е в чест на светите ангели и най-вече на свети Архангел Михаил – военачалник на цялото небесно войнство от ангели и архангели. Архангеловден е вторият по значимост след Димитровден есенен празник на Българската православна църква.   Архангел Михаил е символ на..

публикувано на 08.11.25 в 07:11

Шест месеца затвор за насилник, пребил възрастните си родители

6 месеца затвор получи 44-годишен мъж от Пловдив за нанасяне побой на родителите си в условията на домашно насилие. Следствието е установило, че на 5 ноември агресорът е нанесъл удари с юмруци на 70-годишната си майка и на 73-годишния си баща в общия им дом. Възрастната жена получила контузии по главата, гърба и гръдния си кош, а съпругът и бил..

публикувано на 07.11.25 в 15:17