Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Почти двойно се увеличават заразените с СOVID-19 за седмица в Смолян

40 души с положителни тестове за Ковид-19 са изолирани на отделен етаж в Дома за пълнолетни мъже с психични разстройства „Проф. д-р Тодор Ташев“ в смолянското село Петково. По- голямата част от заразените са с много леки симптоми. Положителни за коронавирус са и 7 души от персонала, повечето санитари.

 Само трима от общо 47 ковид позитивни в дома са с леки оплаквания и са под наблюдение на личните лекари, като не се е налагало болнично лечение. 

Повишава се заболеваемостта от COVID – 19 в област Смолян през последната седмица. Седмичният ръст е 91,9 %, при 1,5 % за страната. 

14-дневната е 177,6 на 100 000, при 331,1 на 100 000 за страната, съобщиха от Регионалната здравна инспекция – Смолян.  

 Новите потвърдени случаи за седмица в област Смолян са при 118 лица. Наймного са установените случаи в община Смолян – 86, а най-малко са те в  община Мадан – 0. Най-висока е заболеваемостта в община Баните – 507,5 на 100 000, а най-ниска е тя в община Мадан – 9,5 на 100 000 души. 


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

ДСБ внася в НС декларация срещу агресията на "Възраждане"

ДСБ внасят утре в Народното събрание проект на решение, с което парламентът да осъди поредицата от агресивни действия от страна на представителите на партия “Възраждане” срещу българската институционална система. Атаките кулминираха във вандалската проява срещу представителството на Европейската комисия в събота, на 22 февруари. От ДСБ и от..

публикувано на 24.02.25 в 14:36

Протестите на "Възраждане" срещу еврозоната ще продължат

„Възраждане“ ще продължат с протестите с искане за запазване на българския лев, заявиха на пресконференция народните представители Ангел Георгиев, Димитър Гюрев и Емил Янков.  Те определиха случилото се по време на протеста в неделя в София като репресия на Прокуратурата, МВР и на ГЕРБ върху гражданите, „упражняващи демократичното си право на..

публикувано на 24.02.25 в 13:03

Вандал застреля чуждо куче в пазарджишко село

Арестуваха 72-годишен мъж от пазарджишкото село Карабунар, застрелял куче с ловна пушка.   Сигнал за случилото се постъпил от жителите на селото.  По избрани данни мъжът, носещ ловна пушка със себе си, застрелял куче в частен имот. Сформиран е разследващ екип, който установява самоличността на стрелеца.  Пушката му е..

публикувано на 24.02.25 в 12:36

Хранително натравяне или нов вирус в забавачката "8 Март"

Днес се очакват първи  резултати от пробите от храната, взети в детската градина „8 Март“ в пловдивския район „Южен“.   Близо 20 деца от общо 130  там са потърсили лекарска помощ в петък вечерта със симптоми на неразположение.  В петък на обяд те са консумирали супа от месо с ориз, огретен от картофи, круша и пълнозърнест хляб.  Децата са на..

обновено на 24.02.25 в 12:06

Украинската общност в Пловдив отбелязва 3 години от войната на Русия в Украйна

Украинската общност в Пловдив ще отбележи днес третата година от войната на Русия срещу страна им и кани всички, които са съпричастни с каузата им в 18 часа пред катедралния храм „Света Богородица“.  "24 февруари е датата, която промени съдбата на милиони украинци, дата, която си спомняме с болка за загиналите и страданията на мирното..

обновено на 24.02.25 в 12:06