Изложението „Световно образование“ – Пролет 2022 ще се проведе днес в Гранд Хотел Пловдив. Във времето от 10 до 17 часа кандидат-студентите ще получат най-важната информация за образование в чужбина. На щандовете те могат да се срещнат с представители на водещи университети от Европа. Организаторите от „Ингеграл“ съобщиха, че ще има специана зона “Образование в Холандия“.
Над 45 образователни институции от 13 държави ще се включат в изложението на живо по време на събитието. Представителите на гостуващите средни и висши училища от Нидерландия, Великобритания, Германия, Австрия, Белгия, Ирландия, Италия, Испания, Швейцария, Гърция, Латвия, Португалия и България ще дадат най-важната, полезна и актуална информация за образованието зад граница.
Вход: Свободен (предварителна регистрация)
Хазартна зависимост на 21-годишния внук е в основата на трагедията, завършила с три трупа, в садовското село Поповица. Това съобщи наблюдаващият прокурор по делото Ангел Ангелов. Двойно убийство и самоубийство в Поповица По думите му водеща е версията, че 82-годишният дядо е прострелял смъртоносно внука и съпругата си заради възможността той да..
Работещи в „Български пощи“ в Панагюрище се включиха в организирания от Конфедерацията на независимите синдикати в България национален протест с искане за по-високи заплати. Служители в града излязоха пред сградата на пощата с плакати. Посланията им бяха за: „Осигуряване на необходимото финансиране на „Български пощи“ ЕАД“ и „Гарантиране на..
До края на годината пускат движението по Рогошко шосе в участъка от моста на река Пясъчник до гробищата. Това съобщи кметът Костадин Димитров по време на инспекция на ремонтните дейности. Строителните дейности в участъка са към своя край. Вече са подменени водопроводът и канализацията. Изградено е и ново улично осветление. Още преди..
Пловдив пак има нов зам.-кмет по транспорта. Това е Николай Душков от "Организация и контрол на транспорта". Това е четвъртият зам-кмет по транспорта от началото на мандата на Костадин Димитров, който започна през 2023 г. Душков сменя досегашния Александър Държиков, който отново ще поеме общинското предприятие "Жилфонд". Смяната бе..
Двойно убийство и последвало самоубийство е извършено в село Поповица. Това съобщи кметът на Садово Димитър Здравков. От полицията в Пловдив уточниха, че в къща в село Поповица в събота са открити три безжизнени тела. Според предварителната информация 82-годишен бивш военен е прострелял смъртоносно с огнестрелно оръжие съпругата и внука си, след което..