Първа работна среща проведе кметът Здравко Димитров с екипа от проектанти, строители и експерти по изпълнението на проекта за пробив под Водната палата. „Общината е поела ангажимент пробивът да се извърши бързо и ефективно, затова разчитам да скъсим сроковете максимално, за да облекчим шофьорите в този възел", каза кметът.
Според него съществуващото кръгово не е удачно решение за тази транспортна точка в града. „На всички, които се съмняват препоръчвам да си направят анкета около 17:00 часа с водачите на автомобили", заяви още Димитров и допълни, че очаква да бъде изготвена организация на движението, с която да не се спира движението по "Марица-Юг".
По време на срещата бе потвърдено, че пробивът ще облекчи значително трафика. Изготвен е доклад за трафика в района, както и видео регистри от Центъра за управление на трафика, който ще бъде предоставен на членовете на Обществения съвет и общински съветници.
Очаква се стартът на пробива да започне този юли и да бъде завършен по същото време през 2023-а. Пробивът до Водната палата ще струва 9,2 млн. лв.
Днес преди обяд ще преобладава слънчево време, но на места в Горнотракийската низина ще се задържи мъгливо. Минималните температури ще са между 6° и 11°. След обяд от запад ще започне увеличение на облачността и през нощта срещу вторник на места в Западна България ще има и валежи от дъжд. Ще остане почти тихо. Максималните температури ще са между 17°..
От 8 ч. до 18 ч. за изпълнение на краткотрайни ремонти ще бъде ограничено преминаването в посока София по активната лента между 87-ми и 88-и км на АМ „Тракия“. Трафикът в участъка ще се осъществява в изпреварващата лента. Също от 8 до 18 часа в отсечката от 101-ви до 102-ри км на АМ „Тракия“ в област Пазарджик ще се подменят ограничителни..
С интензивни темпове се движат строителните дейности по реконструкцията на кино „Космос“. В това се убеди кметът на Пловдив Костадин Димитров, който посети обекта и разговаря с техническите ръководители. Европа даде зелена светлина за проектите за кино "Космос" и парк на Марица Вече са демонтирани настилки, мазилки, ламперии, седалки,..
Едва десетина души подкрепиха протеста на "Ангели на пътя" в Пловдив. Акцията бе обявена като национална под мотото "Стига мълчание". Конкретният повод е катастрофата, при която загина 23-годишният Мартин Димитров, станал жертва на верижна катастрофа между три автомобила в нощта на 17-и срещу 18-и октомври на пътя Златица-Челопеч. В Пловдив..
Национален протест пред съдебните палати в страната организира днес сдружение "Ангели на пътя". Акцията е под мотото "Стига мълчание" и е насрочена за 12 часа както в столицата, така и цялата страна. "Ще поискаме справедливост. Ще поискаме промяна. За да не се налага всяка година да палим нови свещи. За да не останат пътищата ни пропити..