Предложението ще бъде направено в пленарна зала по време на разглеждането на точката за проекторешението, с което АПИ да се разплати на 50% с фирмите, с които има договори за текущи ремонти и поддръжка на пътищата.
Комисията ще бъде в широк състав – от управляващи и опозиция. "Ако предложението бъде прието и структурата й бъде гласувана още днес, тя може да започне да заседава най-късно в началото на следващата седмица. Ако механизмът бъде изчистен и одобрен мисля, че разплащането няма да закъснее“, обясни Михайлов.
Андрей Михайлов разясни, че в така създалата се ситуацията възможностите за разплащанията по ремонтите са две. Първата е с решение на НС да бъде наложена форма на контрол и да се задвижи процеса на плащания, така че да има пътища.
„Втората е да има нови тежки процедури по закона за обществените поръчки, което ще доведе до още по-голямо забавяне. Ако се приеме нашето предложение за новата комисия – ще имаме контрол върху всички ведомства. Надявам се, коалиционните партньори и опозицията да видят прозрачността и да подкрепят идеята“, коментира Михайлов.
„Проблемът е комплексен. Той е не само правен, той е и социален, защото по тези пътища не само ние шофираме, но и работят работници – има дружества, има договори. Проблемът е изключително сериозен и обхваща дейности както на МРРБ, така и на министерството на финансите“, добави още Андрей Михайлов и обясни, че МРРБ трябва да плати 655 млн. лв. от бюджета си за 2022 г. за пътно-строителни дейности.
Тези средства обаче не са в бюджета на МРРБ, а са в този на финансовото министерство.
Цялото интервю чуйте в звуковия файл.
След горещите юлски дни август започва с нормална температура за сезона и се очертава да е с максимални температури между 32 °- 36°, коментира в програма "Точно днес" проф. Георги Рачев, климатолог и преподавател в СУ "Св. Климент Охридски". Според него за района на Пловдив не се очакват големи горещини, поне до голяма Богородица. " За района на..
Очакава се на предстоящата сесия на Общинския съвет в понеделник да бъде гласувано предложението на групата на „Продължаваме промяната – Демократична България“, което цели да въведе ред в ползването на електрическите тротинетки в Пловдив. Проектът за наредба беше публикуван за обществено обсъждане още юни. Пет години след като държавата..
За девета поредна година националният туристически поход „Последният път на Хаджи Димитър“ ще премине по стъпките на войводата и ще пресъздаде последните дни от живота му. Инициативата е посветена на 157 години от смъртта на революционера и загиналите за българската свобода. Тридневеният поход започва от днес с маршрут от връх Бузлуджа през..
В Блъгария липсва превенция, както и адеватна техника за гасене на пожари, казав предаването "Точно днес" доц. Момчил Панайотов. Той е преподавател по “Дендрология” в Лесотехническия университет, занимава се активно с проучвания на планински гори и е един от авторите на “Оценка на риска от стихийни пожари в България”, изготвен по поръчка на..
В международния ден за борба с трафик на хора говорим за проблема и неговите измерения. Националната телефонна линия за борба с трафика на хора отчита увеличение на сигналите за незаконна миграция. Тревожен е и ръстът на случаите, свързани с непълнолетни. Според Диана Китова, мениджър на Националната телефонна линия за борба с трафика на хора,..