За седма, поредна, година общинско предприятие „Младежки център Пловдив“, организира своя благотворителен великденски базар „От деца за деца“. В него се включват детски градини, училища, неправителствени организации и творци. Към великденския базар ще се присъединят и младежи, които са кандидатствали в конкурса за "Младежки инициативи". Те ще продават своите картини „Живот в цветове“. Това са картини направени от ромски младежи, по случай Международния ден на ромите. Мисията на всички, замесени в доброто дело е да се работи за подкрепата, отговорността и съпричастността на младите хора.
Базарът ще се състои на 16 и 17 април, от 10:00 до 17:00 часа, зад сградата на Младежки център, на Гребна база Пловдив. Всеки, който иска да закупи ръчно направени картички, играчки и други пролетни и великденски подаръци за своите близки, и познати е добре дошъл.
Средствата от продажбата, тази година, ще бъдат предназначени за различни благотворителни каузи, които се определят от самите участници. Много от участниците, в базара, ще предоставят събраните средства на украински деца и младежи. Част от средствата ще отидат за бездомни животни, както и за няколко деца, които се борят с различни заболявания. Всеки участник в базара има шатра, в която има определено място за плакат, на който пише кой е участникът и каква е каузата, която ще подкрепи. След края на базара, на сайта на "Младежки център Пловдив" ще бъде оповестена и цялата сумата на събраните средства, както и средствата събрани за конкретните каузи.
Благотворителният базар се реализира като част от проекта „Младежки център Пловдив – мощен фактор за местно развитие“, по програма „Местно развитие, намаляване на бедността и подобрено включване на уязвими групи“.
За събитието разказва Катя Кривчева, медиатор в центъра.
Чуйте повече, в прикачения файл.
Локомотив Пловдив записа важен успех с 2:1 след обрат над Хебър в двубой от 34-тия кръг в долната осмица. Пазарджиклии поведоха в резултата в 22-рата минута с гол на Николай Николаев, а десетина минути след това Димитър Илиев пропусна дузпа. През втората част Ефе Али и капитанът Илиев донесоха трите точки на черно белите. Първата по-опасна..
Елитът на художествената гимнастика е в Пловдив за 11-ото поредно издание на Международния турнир "Тракия къп" и Приз "Мария Петрова", организиран от СКХГ "Тракия" в спортната зала на ПУ „Паисий Хилендарски“. Лично легендарната Мария Петрова - трикратна световна шампионка и патрон на турнира официално откри престижното състезание. Специални гости..
ЦСКА надигра Ботев (Пловдив) с 3:0 у дома в среща от 33-ия кръг на Първа лига. Преди първия съдийски сигнал Станислав Шопов от домакините беше отличен за юбилейните 100 мача с екипа на "армейците". На Националния стадион "Васил Левски" "червените" започнаха ударно и след коварен шут от фаул на Станислав Шопов, който предизвика намеса на Ханс Кристиан..
Със специална пратка от централата на Световната федерация по гребане в Люцерн, Швейцария в Пловдив пристигнаха медалите, с които ще награждават победителите в Европейското първенство по гребане в Пловдив. То ще се проведе на Гребната база от 29 май до 1 юни включително. Медалите бяха получени лично от председателя на Организационния комитет на..
Два мача от 33-ия кръг на Първа лига ще се изиграят днес. От 17:45 шампионите от Лудогорец гостуват на Арда (Кърджали), а от 20:15 часа пловдивският Ботев играе срещу ЦСКА на стадион "Васил Левски".. На националния стадион „червени“ и „жълто-черни“ ще се изправят един срещу друг в директен сблъсък за петото място, което в края на сезона може да се..