Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Легендата Марин Бакалов с 60-годишен юбилей

Легендата на Ботев (Пловдив) Марин Бакалов празнува 60-годишен юбилей. Той е роден на 18 април 1962 година.

Халфът е възпитаник на школата на „канарчетата“. Започва да играе в представителния отбор още в юношеска възраст. Първи треньор му е Александър Бахчеванджиев.

Шампион на България и носител на КСА (в неофициалния турнир) през 1990 с ЦСКА, вицешампион през 1986 с Ботев (Пловдив) и през 1991 с ЦСКА, бронзов медалист през 1981, 1983, 1985, 1987, 1988, 1993, 1994 и 1995 г. с Ботев (Пловдив). Носител на Купата на страната през 1981 г. с Ботев (Пловдив).

Дълги години бе рекордьор по изиграни мачове в „А“ група – 454 мача и 69 гола, задминат единствено от Георги Илиев от Локомотив (Пловдив).

За Ботев е изиграл 70 мача и е вкарал 7 гола за КСА и КБ. В евротурнирите има 28 мача и 5 гола (10 мача с 1 гол за ЦСКА и 2 мача за Ботев в КЕШ, 6 мача за Ботев в КНК и 10 мача с 4 гола за Ботев в турнира за Купата на УЕФА).

За „А“ националния отбор на България има 3 мача, за олимпийския национален отбор („Б“ националния) има 10 мача и 1 гол, за младежкия национален отбор има 19 мача с 1 гол и за юношеския национален отбор има 2 мача.

Обявен е за Футболист № 1 на Пловдив за 1991 година. През 1985 година е удостоен със званието „Майстор на спорта“. През сезона 1991/92 г. печели купата за индивидуално спортсменство.

В кариерата си на треньор е ръководил Ботев (Пловдив), Черноморец (Бургас), Спартак (Пловдив).




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Станислав Шопов осъществи трансфер в Осиек

Станислав Шопов осъществи престижен трансфер в хърватския футболен елит. Пловдивчанинът бе представен като футболист на Осиек, след като не поднови контракта си с ЦСКА. Атакуващият халф ще играе с любимия си номер 10 в елитния тим, който може да се похвали със страхотен стадион.  Вече бившият номер 8 на „червените“ парафира с хърватския отбор като..

публикувано на 02.06.25 в 18:01

Локомотив освободи Сергей Алейников

Локомотив (Пловдив) освободи Сергей Алейников от поста спортен директор, съобщиха от футболния клуб.  Беларуският специалист се присъедини към "черно-белите" в края на миналата календарна година и отговаряше за селектирането на играчи за представителния отбор. От клуба благодариха на Алейников и му пожелава успех в бъдещите начинания. Както е..

публикувано на 02.06.25 в 17:55

Цял отбор напуска Локомотив Пловдив

Локомотив Пловдив даде актуална информация относно напускащите футболисти след края на сезона. Уважаеми локомотивци, Представяме на вашето внимание актуална информация след края на сезон 2024/2025. Локомотив разтрогна по взаимно съгласие с: – Диого Абреу – Тобиас Бьорнщад – Марсилио – Божидар Костадинов Договорите на следните футболисти..

публикувано на 31.05.25 в 20:42

Локомотив победи втородивизионния Марек с 3:0 в решителен бараж на "Лаута"

Локомотив  ще играе елитен футбол и през следващия сезон на Първа лига. Селекцията на Душан Косич не допусна  сензация на "Лаута" и с лекота победи  с 3:0  финиширалия под №4 във Втора лига тим на Марек.  Срещата започна с домакински натиск. В 8-ата минута Парвиз Умарбаев стреля в аут от много добра позиция за гол. Локомотив бе получил фаул пред..

публикувано на 30.05.25 в 21:32

Кристиан Василев ще гребе на финала в Пловдив

Най-добрият български гребец Кристиан Василев се класира за финал А в дисциплината скиф на европейското първенство по гребане за мъже и жени в Пловдив. Пловдивчанинът завърши на трето място в своя полуфинал и така в неделя ще спори за разпределението на медалите.  Василев бе в пети коридор във втория полуфинал и завърши с време от 6:43.58 минути, като..

публикувано на 30.05.25 в 18:01