Този ритуал има дълбоко спасителен смисъл и на страданието и на извисението и затова този ден не ме води към болката, а по- скоро към просветление.
Живея и тук и сега и не мога да виня миналия, днешня или бъдещия човек - всеки човек и всяко поколение трябва само да мине пътя на живота си. А човек дълбоко в себе си е непроменим и слава Богу, че е така! И това го откривам най- вече в децата - в очите им, в поведението в цалата радост да започнеш живота от начало, сподели писателят.
По думите му днешният човек е твърде много натоварен от техника, от опосредствано познание - огромен диктат е за съжаление познанието не работи за доброто на човека, а в полза на тези, които искат да го владеят.
Разъсъждавайки за човека и духовните му проявления, Недялко Славов казва, че ни е априори сме натоварени със съзнанието за собствената си смърт и се иска голяма сила, за да се преодолява това драматично познание. Самият факт, че така се осъзнава човек, но продължава да живее, да бъде щастлив вдъхва оптимизъм.
В тези дни, когато бият камбаните на Възресението, трябва да се вземем децата за ръка и да ги заведем в църквата. Защото, както и да се самоутешаваме с материални придобивки и временни успехи - човешката радост се изразява в това да прегърнеш някого, да обичаш.
Колкото до изпитанията на съвремението според Недялко Славов сподели, че войната, която винаги е съществувала около нас, променя социалното електричество и прави хората по- лоши, води до социално настървяване и озлобяване. Същото се получи и с невидимата война с Ковид отпреди две години, отлезвя той.
Много изпитни ще има човечеството са думите му за финал в разговора на Разпети петък.
За съжаление лошото винаги е силно и е по- напред от нас, но който има вяра живее лесно. Не сме толкова сложни, въпросът е да бъдем малко по- добри.
Цялото интервю е в прикачения з вуков файл.
Българският език е богат на фразеологизми, а част от тях са свързани с лева и стотинката. Въведена преди 145 години паричната единица е родила редица устойчиви словосъчетания, който и до ден днешен използваме в ежедневието. В него паралелно обаче функционират и такива, който са го предшествали. Така например използваме изразите “Нямам..
Община Баните бори демографската криза и липсата на кадри в редица сфери със стипендии за висше образование и осигуряване на работа. Целта на новата стипендиантска програма е да върне младите специалисти в родния край. От нея могат да се възползват студенти с постоянен адрес в община Баните, които учат в редовна форма по държавна..
Аптеките няма да са готови с двойното етикетиране от 8 август. Актуализацията на аптечния софтуер за показване на цените в лев и евро пък става бавно, затова фармацевтите се притесняват дали ще бъде готова в срок. Това коментира Пенка Минева, член на Инициативния комитет от магистър-фармацевти в България, които изразиха три притеснения от..
Политологът д-р Теодор Славев коментира в програма "Точно днес" потенциала на протестите и политическата ситуация, която ги предизвика. " За мен тези протести са оздравителни за обществото ни, за политическата система и политическия процес, защото напипват едно много болезнено място, което е икономическите и политически зависимости и намеси в..
Тази година отново e осигурено финансиране от община Чепеларе за финалните проучвания и експониране на пещерно обиталище "Чая“. Това разказа в програма "Точно днес" директорът на Музея на родопския карст Марин Господинов . Той уточни, че екипът с ръководител София Христева от Регионалния археологически музей в Пловдив ще работи 21 дни през..