Този ритуал има дълбоко спасителен смисъл и на страданието и на извисението и затова този ден не ме води към болката, а по- скоро към просветление.
Живея и тук и сега и не мога да виня миналия, днешня или бъдещия човек - всеки човек и всяко поколение трябва само да мине пътя на живота си. А човек дълбоко в себе си е непроменим и слава Богу, че е така! И това го откривам най- вече в децата - в очите им, в поведението в цалата радост да започнеш живота от начало, сподели писателят.
По думите му днешният човек е твърде много натоварен от техника, от опосредствано познание - огромен диктат е за съжаление познанието не работи за доброто на човека, а в полза на тези, които искат да го владеят.
Разъсъждавайки за човека и духовните му проявления, Недялко Славов казва, че ни е априори сме натоварени със съзнанието за собствената си смърт и се иска голяма сила, за да се преодолява това драматично познание. Самият факт, че така се осъзнава човек, но продължава да живее, да бъде щастлив вдъхва оптимизъм.
В тези дни, когато бият камбаните на Възресението, трябва да се вземем децата за ръка и да ги заведем в църквата. Защото, както и да се самоутешаваме с материални придобивки и временни успехи - човешката радост се изразява в това да прегърнеш някого, да обичаш.
Колкото до изпитанията на съвремението според Недялко Славов сподели, че войната, която винаги е съществувала около нас, променя социалното електричество и прави хората по- лоши, води до социално настървяване и озлобяване. Същото се получи и с невидимата война с Ковид отпреди две години, отлезвя той.
Много изпитни ще има човечеството са думите му за финал в разговора на Разпети петък.
За съжаление лошото винаги е силно и е по- напред от нас, но който има вяра живее лесно. Не сме толкова сложни, въпросът е да бъдем малко по- добри.
Цялото интервю е в прикачения з вуков файл.
Как лошото време и студа ще се отрази на реколтата от череши в пловдивско коментира в програма "Точно днес" производителят от Куклен Тодор Попов. Според него още е рано да се каже какви са пораженията върху плодните дръвчета, но при някои от ранните череши средно на около 20 цвята има една завързала черешка, което означава, че на 90 % ще има..
Анализотърт от ЦИД Тихомир Безлов, който от години следи контрабандата на цигари, коментира, че има много има много противоречиви съобщения около разбития край Пловдив канал за цигари миналия ноември и последвалите пет месеца по- късно скандали. Той обвърза началото им с две събития в Пловдив - обиските в офисите на ПИМК и „Некст Лоджистик“ през..
Група родопчани от Смолянска област, сред които и Тодор Батков – син, стигна на коне до гръцкото село Димарио, преминавайки през затворения ГКПП „Рудозем – Ксанти“ в знак на протест срещу отказа да се отвори пътят Рудозем – Ксанти след присъединяването ни към Шенгенското пространство. На няколкостотин метра от неработещия пункт, връщащите се от..
Третият епизод на "Елементи в криза" е посветен на огъня. Летните пожари в Цалапица, Царацово и Катуница допринасят за лошото качество на въздуха в Пловдив и разкриват трудностите в комуникацията между граждани и институции. Епизодът представя един от героите огнеборци - главен инспектор Димитър Бришимов, началник сектор "Пожарогасителна..
В Пловдив официално честваха "100 години Седмица на гората“. Инж. Мирослав Димитров, директор на Регионалната дирекция по горите съобщи, че отбелязването в Пловдив започна от началото на седмицата. Служителите на дирекцията са запознали децата от пловдивските училища с работа на лесовъдите и важната роля на горите у нас. Тази есен ще се..