От Пловдив в националния протест се включиха над 300 камиона на транспортни фирми, които недоволстват от високите цени на горивата и разширяването на ТОЛ системата в страната.
Протестното шествие се охранява от полицаи, които спират леките автомобили, но градският транспорт се движи по график. До напрежение не се стигна въпреки натовареното движение по обяд в Пловдив.
Маршрутът на протестното шествие на тежкотоварните камиони тръгна от Кукленско шосе до Митницата, мина през Сточна гара и бул. „Цар Борис Трети Обединител“, бул. „Шести септември“ до площад Съединение, а от там през бул. „Руски“ стигна до Централна гара и обратно по „Кукленско шосе“ до Митницата.
Превозвачите подчертават, че ако днешният им национален протест не бъде чут, ще протестират отново на 18 май.
Православната църква отбелязва днес Въздвижение на Светия кръст Господен. Празникът е установен във връзка със знаменателни събития в историята на Христовата църква - чудодейното явяване на Светия кръст на император Константин Велики, намирането на Светия кръст на Голгота от царица Елена и връщането на животворящия кръст от персийски плен. По..
Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов пристигна в Пловдив и беше посрещнат от пловдивския митрополит Николай. На срещата с с владиката присъстват също кметът на Пловдив Костадин Димитров и министърът на спорта Иван Пешев. На срещата дядо Николай благодари на Борисов, че се е застъпил за нужните близо 2 милиона лева за довършването на православния храм в..
Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов пристигна в Пловдив и беше посрещнат от пловдивския митрополит Николай. На срещата с с владиката присъстват също кметът на Пловдив Костадин Димитров и министърът на спорта Иван Пешев. На срещата дядо Николай благодари на Борисов, че се е застъпил за нужните близо 2 милиона лева за довършването на православния храм в..
С тъга и болка свеждаме глави в знак на почит пред паметта на нашите колеги-летци подполковник Петко Димитров и капитан Венцислав Дункин от 12-та авиационна база в Долна Митрополия, заявиха от Военновъздушните сили във Фейсбук. На 13 септември 2024 г. двамата пилоти загинаха при катастрофа с учебно-боен самолет L-39ZA. Инцидентът стана..
В навечерието на един от 12-те големи християнски празници - Въздвижение на Светия кръст Господен, по-популярен като Кръстовден, хиляди християни от цялата страна се събират на Кръстова гора, където се вярва, че се съхранява частица от Светия Кръст Господен. Празникът се свързва с чудодейното явяване на Светия кръст на император Константин..