Предствител на фирмата консеционер Лазар Бекирски обясни, че са готови на среща с протестиращите. Той уточни, че на ден ще преминават по пет камиона, които ще извозват скалната маса, добита от кариерите. Загубите ни са за милиони лева, не се строят пътища, защото на доставяме инертни материали, каза Бекириски.
Павел Михайлов поиска от Министерството на енергетиката и МОСВ отговор кога ще спрат всички процеси на фирмата.
По-късно протестиращите организираха палатков лагер до едно от заведенията в селото, на пътя, които води към кариерите. Те обещаха, че ще останат на място, до разрешаване на проблемната ситуация с извозването на тоновете скална маса.
Инициативният комитет „СТОП на кариерите в Белащица“ организира протест срещу извозването на складираните инертни материали от производствената база на кариерите в селото.
Това съобщи Павел Гимишев от комитета. Той е подал уведомление за тридневни протести в община Родопи и в кметството на Белащица.
От сряда започна извозването на складираните инертни материали от кариерите в Белащица. За това концесионерът уведоми предварително протестиращите от инициативния комитет. Общата маса на инертните материали е 60 000 тона. Според Павел Гимишев спирането на концесията означава прекратяване, както на добива и обработката, така и на извозването.
Той цитира и екоминистъра Борислав Сандов, който на среща с протестиращите през февруари също е заявил, че транспортирането на баластраната е в нарушение на законодателството.
Потърсен за коментар от Радио Пловдив за днешните протести министър Сандов заяви: "Ние направихме проверка, имаме изпратено предписание още преди да започват протестите в Белащица, също и има изпратено писмо до Министерството на енергетиката, някой фалшиво се опитва да прехвърли отговорността на РИОСВ" Той добави, че МОСВ са най-активната страна в този случай и се опитват да разрешат проблемите там от месеци.
"Ако някой се опитва да прехвърли към нас проблемите, то има политически подбуди в цялата ситуация", допълни още министър Сандов.
Само за два дни при проведената Специализирана полицейска операция в Пловдивска област за водачите на товарни автомобили са санкционирани 4-ма шофьори за износени гуми. Други четирима водачи са карали камиони с изтекъл срок на техническия преглед, двама души са били с нередовни пътни документи, а 3-ма са глобени за неизправни светлини – съобщи..
Стартират безплатни профилактични прегледи в населените места от община Пазарджик. Съвместната кампания е на МБАЛ-Пазарджик и Общината. Прегледите започват на 25 февруари от 9 ч. в здравната служба на село Ивайло. Всеки месец лекари от МБАЛ-Пазарджик ще правят профилактични прегледи в различни населени места. „Инвестицията в..
3000 лева глоба ще бъде наложена на мъж, дрифтил по Коматевско шосе. Опасното шофиране е било заснето и качено в социалните мрежи, след което полицията е открила шофьора на Лексуса. На 36- годишния мъж е съставен акт и му е отнета шофьорската книжка за една година.
Министърът на земеделието Георги Тахов откри в Пловдивския панаир международните изложби на хранителната индустрия "Агра", "Винария" и "Фудтех". Трите изложби оформят мегафорум, който е без аналог на Балканите. Според изложителите и организаторите е важно, че земеделието връща своя нормален ритъм и своята прогнозируемост. Откриват се..
Започват засилени проверки на тежкотоварни автомобили по републиканската пътна мрежа, включително на територията на Пловдивска област. За целта са разположени екипи на „Пътна полиция“, Изпълнителна агенция „Автомобилна администрация“ и други органи. В момента проверки се извършват в района на Мемориален комплекс „Освободители на Пловдив“ на..