С огнен моноспектакъл на Даниана Коева, ръководител на Пътуващ театър "Скрин" днес започва Фестивалът за улични изкуства 6Fest.
Цирк, танци, огън, карнавални паради и артработилници ще завладeят чрез него Пловдив в продължение на цял месец. Причината е, че тазгодишната му програма включва и миналогодишната, отменена заради коронавируса. В нея oт днес до 2 май акцент ще е танцовата и музикалната страна на огненото изкуство.
За първи път едно от събитията ще е в Стария град – на площад "Хисар капия" тази вечер.
В събота от 21 часа по Главната пък ще мине танцово-огнен парад с 5-метрова кукла.
Тазгодишното, 10-о издание на 6Fest, ще представи общо 20 събития. 16 от тях са работилници и открити класове, включени са и 4 спектакъла.
Фестивалът се подпомага от Национален фонд „Култура“ и Общинска фондация „Пловдив 2019“.
Божана Апостолова отново гостува в „Алтер его” И тази събота в „Алтер его” ще излъчим интервю с поетесата Божана Апостолова . Ще оставим сатирата на заден план, за да отворим повече пространство за поезията. В този смисъл приемете, че в това конкретно издание Краю Петровски, който е алтер егото на водещия Петър Краевски,..
Аристотел го е казал: "Щастието е най-висшият стремеж на всички човешки същества." А за Бог какво е? В тоя режим на разпад с видната дама на театрална работилница "Сфумато" проф. Маргарита Младенова решихме да поразсъждаваме дали Творецът- Бог е щастлив? Слушайте, интересно е.
В Пловдив се открива фестивалът „Блясъкът на Филипопол“. Това е шестото издание на инициативата, която е на сдружението за исторически възстановки "Филипопол". Председателят на сдружението Красимир Джамбазов разказа, че в четири поредни уикенда ще се проведат събитията от фестивала за история, етнология, култура, занаяти, танци и изкуства в..
Обновеният площад на Брезово ще бъде официално открит днес с голямо празнично събитие. За втора поредна година ще се проведе Фестивалът на ароматите и вкусната храна „Био Брезово“. Денят започва със забавления за най-малките жители и гости на общината по случай 1 юни, а след това ще продължи с певчески и танцови изпълнения на самодейни състави от..
„Името му означава Див, но поезията му е питомна” – това е една от най-гадните литературни критики, на която някога съм попадал. Публикувана е през 1881 година в британското хумористично списание „Пънч” като отзив за „Стихотворения”, първата поетична книга на Оскар Уайлд – великият ирландски парадоксалист, който наистина разбуни естетическите и сериозно..