Градушка с големина на орех удари община Садово.
Градоносният облак не е могъл да бъде обстрелван с ракети поради забрана за прелитащ самолет.
За 20 минути в късния следобед се е изсипала градушка, която е унищожила селскостопанските култури.
"На места пораженията ще са 100%", каза кметът на Садово Димитър Здравков.
"Това, което видях - слънчогледи, пипери, царевици, всичко е поломено.
Все още не може да се каже какъв е размерът на засегнатите площи, огледите предстоят.
От площадките на Изпълнителна агенция „Борба с градушките“ в Пловдивско в следобедните часове са изстреляни над 280 ракети. Това съобщиха официално по повод оплакванията след градушките в региона днес.
Започна ремонтът на една от най- големите улици в Калояново. По нея за първи път от повече от 40 години ще бъде положен асфалт и ще бъдат изградени тротоари. Близо 1 милион и 50 хиляди лева ще бъдат вложени в ремонта, като средствата са осигурени от МРРБ. Улицата е дълга 570 метра, а ширината на пътното платно е 8 метра. Очаква се строителните..
Пореден инцидент с автобус от градския транспорт е станал снощи в Пловдив. Неизвестен младеж е обстрелвал с камъни рейса по линия номер 1 на спирката на бул. „Цар Борис Трети Обединител“ веднага след кръстовището на Баня Старинна по посока Сточна гара, съобщи за Радио Пловдив Костадин Тотков от „Автобусни превози“. "Някакъв младеж с къси..
Пловдивският апелативен съд потвърди взетата от окръжните магистрати постоянна мярка „задържане под стража“ на наркодилъра Емил Иванов. Той беше арестуван, заедно с още двама свои съучастници, при акция на ГДБОП, при която бяха открити над 205 килограма марихуана на стойност над 4 милиона 111 хиляди лева. Дрогата беше открита на 25 февруари във..
Студенти със специалност “Кафе, чай и бариста” ще се обучават наесен в Пловдив. Бакалавърската програма е в Университета по хранителни технологии и започва от новата академична година, съобщи зам.-ректорът доц. Кирил Михалев. В обучението ще участват доказани експерти от българската кафеена и чаена индустрия и гост- лектори от..
Радослава Ташкова от ГЕРБ , която е заместник-председател на ОбС в Пловдив отказа да коментира решението на кмета Костадин Димитров да отнеме ресорите "Финанси" и "Общинска икономика" от заместничката си Женя Петкова и самият той да поеме ресор "Бюджет", но отрече да има конфликт в партията в града. Според нея няма нищо драматично,..