16-годишно момче е ударено тази вечер от волтова дъга на Сточна гара. Сигналът е получен в полицията след 18 часа.
Няколко момчета са били в района на гарата. Едно от тях се е качило на вагон, вероятно с намерение да си направи селфи.Токовият удар го е повалил на земята и е откарано в болница със сериозни изгаряния.
Други от групата не са пострадали. Полицията работи по случая.
От БДЖ съобщиха, че заради инцидент на железния път в разпределителната гара е нарушен графикът за движение на влаковете. В сайта на компанията бяха публикувани данни за закъснения с около час на различни влакове. По-късно движението по трасето бе възстановено.
Днес изцяло се затваря за движение пътят Първенец-Марково. Забраната важи в часовете от 8:00 до 17:00 часа. Причина е строително-ремонтните дейности, които се извършват по отсечката, съобщават от община Родопи. Припомням, че пътят Първенец – Марково бе затворен за 3 дни и през миналата седмица също заради ремонт.
Делото срещу петимата медици, обвинени, че с фиктивни прегледи са източили повече от 300 000 лева от Здравната каса, се препъна още на разпоредителното си заседание в Районния съд. Адвокатите на обвиняемите убедиха съда, че повдигнатото от Районната прокуратура обвинение е некоректно и компетентна да се произнесе по този вид престъпление е..
Има „пропаст“ между нуждате от профилирани кадри на бизнеса и това, което произвежда образователната система в момента – коментираха на съвместен форум по темата в Пловдив представители на държавната и местната власт, висши учебни заведения, водещи български и международни компании. Крайната необходимост от масовост на дуалното обучение и..
Седем пияни и дрогирани шофьори са задържани през почивните дни в Пловдив и областта. В града са задържани двама мъже на 38 и 42 години, седнали зад волана след употреба на алкохол около 2 промила. Заради отчетени подобни стойности на дрегерите в ареста са още 48-годишен, управлявал нерегистриран скутер в Белащица и 65-годишен мъж от..
Конференция на тема "Недостиг на кадри и икономически растеж – има ли решения?" ще се състои в Пловдив. Форумът събра в Пловдив представители от 3 наши министерства, водещи български и международни компании, университети в България, изследователски центрове и други организации. Инициатор е Германо-българската индустриално-търговска..