По данни на Регионалната здравна инспекция (РЗИ-Пловдив) установените положителни случаи на COVID-19 в Пловдив и областта за изминалите 7 дни - от 9 юни до 15 юни - са 82.
Броят на заразените спрямо предходния 7-дневен период е намалял с 10 души, когато заразените за седмицата бяха 92 човека.
Наблюдава се значителен спад и в 14-дневната заболеваемост при възрастните и децата от 0 до 18 години, достигнатите нива са 7-8‰ на 100 000.
Установен е и значителен спад в броя на хоспитализираните, а интубирани за периода няма.
За разглежданата седмица битката с болестта не е загубил нито един пациент.
При разглеждане на данните на седмична база не е установен нито един случай на COVID-19 в учебно заведение от областта.
За разглежданата седмица не са установени нови случаи на заболели сред медицинския персонал в областта. Продължават да се извършват епидемиологични проучвания и се вземат съответните противоепидемични мерки според конкретните случаи, съобщават от РЗИ.
Към днешна дата - според Националната информационна система - потвърдените случаи в Пловдив област са 104 439, а починали са 4779 души от началото на пандемията. Ваксинирани на територията на областта към днешна дата са 198 848.
От Регионалната здравна инспекция припомнят, че разполагат с достатъчни количества от всички видове ваксини срещу COVID-19. Заболеваемостта по дни е следната:
09.06.2022 г.:
16 нови случая на COVID-19 са регистрирани в Пловдивска област за 9 юни. Справката на РЗИ – Пловдив сочи, че от заразените 16 души са на домашно лечение, а хоспитализирани –няма. 14-дневната заболеваемост е 30,16 ‰ на 100 000 души население. Двуседмичната заболеваемост във възрастовата група 0-18 години е 7‰ на 100 000.
Хоспитализираните пациенти от Пловдивска област към 9 юни са 33 в 7 лечебни заведения. 33 са неусложнените случаи, пациенти на интензивно лечение – няма, интубирани- няма. 3 деца са хоспитализирани, на интензивно лечение - няма.
В резултат на COVID-19 починали няма.
Активните случаи в областта са 146. На домашно лечение са 113 лица. Под карантина са 139 лица.
10.06.2022г.:
7 нови случая на COVID-19 са регистрирани в Пловдивска област за 10 юни. Справката на РЗИ – Пловдив сочи, че от заразените 7 са на домашно лечение, а хоспитализирани – няма . 14-дневната заболеваемост е 29,26‰ на 100 000 души население. Двуседмичната заболеваемост във възрастовата група 0-18 години е 9‰ на 100 000.
Хоспитализираните пациенти от Пловдивска област са 21 в 3 лечебни заведения. 21 са неусложнените случаи, пациенти на интензивно лечение – няма, интубирани - няма. 2 деца са хоспитализирани, на интензивно лечение – няма.
В резултат на COVID-19 починали - няма.
Активните случаи в областта са 122. На домашно лечение са 101 лица. Под карантина са 137 лица.
11.06.2022г.- 13.06.2022г.:
24 нови случая на COVID-19 са регистрирани в Пловдивска област за периода. Справката на РЗИ – Пловдив сочи, че от заразените 21 са на домашно лечение, а 3 - хоспитализиран. 14-дневната заболеваемост е 28,21‰ на 100 000 души население. Двуседмичната заболеваемост във възрастовата група 0-18 години е 9‰ на 100 000.
Хоспитализираните пациенти от Пловдивска област за отчетния период са 21 в 3 лечебни заведения. 21 са неусложнените случаи, на интензивно лечение – няма , от тях интубирани - няма. 2 деца са хоспитализирани, на интензивно лечение – няма.
В резултат на COVID-19 починали - няма.
Активните случаи в областта са 104. На домашно лечение са 86 лица. Под карантина са 100 лица.
14.06.2022г..:
23 нови случая на COVID-19 са регистрирани в Пловдивска област за 14 юни. Справката на РЗИ – Пловдив сочи, че от заразените 21 са на домашно лечение, а 2 - хоспитализирани. 14-дневната заболеваемост е 26,86‰ на 100 000 души население. Двуседмичната заболеваемост във възрастовата група 0-18 години е 7‰ на 100 000.
Хоспитализираните пациенти от Пловдивска област за 14 юни са 23 в 2 лечебни заведения. 23 са неусложнените случаи, на интензивно лечение – няма, от тях интубирани - няма. 2 деца са хоспитализирани в лечебни заведения, на интензивно лечение – няма.
В резултат на COVID-19 починали няма.
Активните случаи в областта са 114. На домашно лечение са 88 лица. Под карантина са 107 лица.
15.06.2022г..:
12 нови случая на COVID-19 са регистрирани в Пловдивска област за 15 юни. Справката на РЗИ – Пловдив сочи, че от заразените 11 са на домашно лечение, а хоспитализиран – 1 . 14-дневната заболеваемост е 26,11‰ на 100 000 души население. Двуседмичната заболеваемост във възрастовата група 0-18 години е 6‰ на 100 000.
Хоспитализираните пациенти от Пловдивска област за 15 юни са 26 в 2 лечебни заведения. Всички 26 случая са неусложнени, от тях интубирани - няма. 3 деца са хоспитализирани в лечебни заведения, на интензивно лечение – няма.
В резултат на COVID-19 е починали –няма.
Активните случаи в областта са 124. На домашно лечение са 98 лица. Под карантина са 103 лица.
От 7 септември до днес повече от 24 700 са нарушенията на средната скорост, установени от тол камерите. За същия период са съставени повече от 10 000 акта на нарушителите, съобщи комисар Мария Ботева, която е заместник -началник на Националната Пътна полиция. В Пловдив тя обяви мерките, които ще бъдат взети през предстоящите почивни дни по..
Проверки по сигнали за две нерегламентирани сметища извършват екипи на Регионалната инспекция по околната среда и водите – Пловдив. Екоинспекцията е била сезирана от депутати и медиите. Единият екип проверява терен в землището на село Йоаким Груево, съвместно с представители на община Стамболийски. На терена, разположен в непосредствена близост..
Пиян и без книжка мъж е заловен в Пловдив. Тази нощ на ул. „Васил Левски“, полицията спряла за проверка лек автомобил „Форд“, управляван от 29-годишен мъж. Установено било, че той не притежава шофьорска книжка, а зад волана е седнал след употреба на алкохол над 1,8 промила. Срещу извършителя, който има присъди и криминални прояви, се води..
Данъчни служители към НАП провериха проверка на пазара на зеленчукопроизводителите в пазарджишкото село Огняново. В отговор на проверката голяма част от производителите напуснаха борсата. Целта на проверките е да се установи произхода на продукцията и наличието на касов апарат. Част от производителите се отказаха да продават и останаха извън борсата..
Реколтата от грозде в област Пловдив тази година е по- добра и като количество, и като качество от миналогодишната, както и в сравнение с другите региона на страната. Според Любен Радев, който е производител от Брестовица и член на Националното сдружение на българските лозари, лозята тук са били пощадени от тежките студове през пролетта, а..