Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

700 000 лева за унищожените площи от градушката в Садово

| обновено на 19.06.22 в 09:25

Управителният съвет на Държавен фонд „Земеделие“ отпусна 700 000 лева за подпомагане на земеделските стопани от община Садово, чиято реколта беше напълно или частично унищоженаот падналата градушка на 31-ви май.

300 000 лв. ще получат производителите, които притежават констативни протоколи за 100% унищожени култури. По данни от Областна дирекция „Земеделие“ са унищожени 634 декара със зърнени, маслодайни и зеленчукови насаждения. Съгласно схемата на помощта, земеделските стопани, които не са сключили застраховки, получават 50% от допустимия размер за подпомагане.

400 000 лв. е утвърденият финансов ресурс за земеделските стопани с частично унищожена реколта от падналата градушка, които също притежават протоколи. Засегнатите частично площи са а 2 876 дка, заети с плодове, зеленчуци и зърнени култури.

И по двете схеми предстои да бъдат изготвени и утвърдени указанията за предоставяне на помощите в кратки срокове.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Откриха загинали двама младежи от с. Борец

Двете млади момчета от с. Борец, обявени за издирване, бяха открити мъртви, съобщиха от пловдивската полиция.  Установено е, че към 22 ч. снощи, по молба на близки, двамата младежи на 20 и 23 години са били обявени за издирване в РУ-Раковски.  Според първоначалната информация, след като присъствали на семейно тържество, в 3 ч. те потеглили с мотоциклет..

публикувано на 24.05.25 в 22:14

Смолян тържествено отбеляза празника на буквите

Кметът на Смолян Николай Мелемов награди 35 просветни и културни дейци с годишната награда на Общината на 24 май - Деня на светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност.  За втора поредна година Община Смолян отличи осем ученика, явили се и класирани на национален кръг на олимпиада или национални..

публикувано на 24.05.25 в 14:30

Пловдивчани се преклониха пред делото на Кирил и Методий

Хиляди се включиха в празничното шествие в Пловдив по повод  Деня на Светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност. Честването продължава през целия ден като по традиция започна на площад „11 май“ пред ХГ „Св. св. Кирил и Методий“, където е разположен паметника на Светите братя. В Актовата..

обновено на 24.05.25 в 14:14

Седмици ще трябват на Хисаря да се възстанови от бурята

Изкоренени  дървета, щети по автомобили и покриви, унищожени паркове. Това са част от щетите от снощната градушка и силна буря в Хисаря, съобщи за Радио Пловдив кметът на града Ива Вълчева.   Припомняме, че през нощта бяха разчистени основните пътища и към момента няма затворени, но заради тежките поражения се отмени празничното шествие по повод..

обновено на 24.05.25 в 13:20

Ансамбъл „Тракия“ и Гвардейският духов оркестър с празничен концерт на площада

Специален празничен концерт очаква пловдивчани и гостите на града в Деня на Светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност - 24 май, от 19 часа на сцената на пл. „Стефан Стамболов“. Празничната програма на община Пловдив, която включва събития през целия ден, ще завърши с Ансамбъл „Тракия“ и..

обновено на 24.05.25 в 13:20