Капана фест тази година бе с нова локация и все същия колорит. Събитието бе тридневно и събра посетители от Пловдив и цялата страна. Над 110 изложители се включиха в тазгодишния крафт базар, а музиката от сцената огласи центъра на града . Краят бе поставен с концерт снощи.
Главният организатор Никола Сивков коментира, че промяната на локацията не се е отразила негативно и припомни прословутата българска поговорка "Всяко зло- за добро".
"Притеснявахме се по повод новата локация и времето, но късметът беше на наша страна. Фестивалът мина повече от успешно, хората бяха видимо щастливи"- добави той.
Никола Сивков има предложение, което би превърнало пешеходния мост на Марица в арт пространство. Причините- все по-претъпкания „Капан“ и невъзможността феста да се повежда там. Освен това според него за хората на изкуството и занаятчиите място в квартала почти няма заради непосилните за тях наеми.
„Духът на Капана - занаятчийският дух, е там, където е фестът - цялата емоция си върви със самото събитие.", категоричен е организаторът.
Едни от основните акценти в проекта са отварянето на пешеходния мост към реката и премахването на търговските обекти. Визуално мястото би приличало на виенски павилион, а идеята е през седмицата да не се развива търговия там, а да се организират тематични занаятчийски уикенди.
"Решихме да напишем малко съвременна история и да удължим квартала с един мост"- коментира Сивков и е категоричен, че ако Пловдив иска да привлича платежоспособни туристи, следва промяна на редица процеси в града.
Целия репортаж може да слушате от прикачения звуков файл.
Над 300 деца от Пловдив и областта се включват в благотворителния концерт-спектакъл на Деси Добрева „Гиздава“. Градът под тепетата бие всички други по талантливи подрастващи, които ще участват в него. Спектакълът е подкрепен от Нешка Робева, българска състезателка, по-късно треньор по художествена гимнастика и хореограф. На сцената на..
Захари Стоянов – един от строителите на съвременна България, прекарва две години в Пловдив за да подготви този най-български акт – Съединението - разчупил оковите на несправедливия за нас Берлински конгрес, който разцепи България на поне две части. Апостол на двата велики родни подвига – Априлското въстание и Съединението, Захари Стоянов ни..
Националните въпросителни за новия политически сезон търсят отговори, защото на 3 септември депутатите се връщат в зала. Какви са всички важни акценти за предстоящото развитие на партийните колаборации? Според политолога доц. Иво Инджов вчерашната визита на председателя на Европейската комисия (ЕК) Урсула фон дер Лайен идва в момент, когато..
Зелената система на Пловдив и развитие на обществения градски транспорт трябва да са сред приоритетите на общинските съветници, които очерта в интервю за Радио Пловдив заместник-председателят на ОбС Борислав Инчев от Сдружение „Браво, Пловдив“. Трябва да се заделят средства в бюджета за зелената система на града, за развитието на градския..
Тази вечер от 17:30 ч. в изложбената зала на Историческия музей в Панагюрище ще бъде открита изложба "Панагюрище и Съединението" . Това е съвместна експозиция на музея и регионалния клон на дружество "Традиция" - Панагюрище по случай 140 години от Съединистката акция в Панагюрище на 2 септември 1885 г. и 140 г. от Съединението на..