Българско национално радио © 2022 Всички права са запазени

Тодор Неделев предизвика фурор на тренировката на Ботев

Тодор Неделев в прегръдките на Виктор Генев
Снимка: ПФК Ботев 1912 Пловдив

Отборът на Ботев (Пловдив) поднови тренировки след лагера в Турция. „Канарчетата“ получиха ден почивка, а днес започнаха занимания на клубната база.

В минутите преди тренировката настъпи много емоционален момент, който бе посрещнат с усмивки и положителни емоции от всички ботевисти.

На базата се появи капитанът на тима Тодор Неделев, който бе посрещнат с прегръдки и радостни възгласи от футболисти, треньори и целия щаб.

Първи го прегърна опитният защитник Виктор Генев, който ще бъде временен капитан на отбора до завръщането на Тошко. Веднага след него бе развълнуваният домакин Георги Чакъров.

Първата тренировка бе с активационен характер и продължи около 90 минути. Тя бе разделена на няколко части, като завърши с игра в атака.

"Жива библиотека“ за Деня на младежта

„Живата библиотека много прилича на тази, която познаваме. Тук, обаче, вместо книги с разкази имаме хора с истории. Това е иновативен метод, който цели да създаде диалог, да срещне на живо любопитни „читатели“ и личности, които могат да разкажат за своя професионален или житейски път, да пречупят стереотипите, провокирайки разбиране и..

обновено на 09.08.22 в 16:21
Мартин Паскалев

Мартин Паскалев е със счупен нос

Футболистът на Локомотив (Пловдив) Мартин Паскалев напусна принудително терена при победата над Арда с 1:0. Той получи неприятен удар и не успя да доиграе срещата. Прегледите показаха, че Мартин Паскалев е със счупен нос. Това ще наложи известно време той да се състезава със специална маска на лицето, съобщиха от клуба.

публикувано на 09.08.22 в 12:49

Локо е лидер в Първа лига след 1:0 над Арда

Локомотив (Пловдив) излезе начело в класирането на Първа лига, след като надигра трудно състава на Арда с 1:0 в последния мач от петия кръг. Единственото попадение на стадиона в пловдивския парк "Лаута" отбеляза Бирсент Карагерен в 46-ата минута. Победата е още по-сладка за "черно-белите" заради червения картон на Пиер Зебли   още в 37-ата минута. В..

публикувано на 08.08.22 в 23:51

Локо приема Арда тази вечер на "Лаута"

Два мача от Първа лига ще сложат край на петия кръг на първенството днес. Локомотив (Пловдив) е домакин на Арда (Кърджали) в 20:45 часа на "Лаута". И двата тима се намират в отлична форма.  "Черно-белите" набраха скорост в последните седмици и записаха два поредни успеха над Хебър и Ботев (Враца), докато Арда спечели последните си три мача и се изкачи..

публикувано на 08.08.22 в 09:24
Пламена Миткова

Пловдивчанката Пламена Миткова е световен шампион

Пламена Миткова спечели титлата в скока на дължина на Световното първенство по лека атлетика до 20 години в Кали (Колумбия). Миткова заслужи златния медал след като скочи 6,66 метра при третия си опит, постигайки най-добър резултат в кариерата си до момента. Предишното най-добро постижение на българката бе 6,58 метра, които тя също записа през..

обновено на 07.08.22 в 07:57