Днес, с тържествено отбелязване на Деня на Велинград, за 49-ти път ще бъдат открити Велинградските празници на културата.
Честването започва в 9:00 часа с литургия в храм „Успение Богородично”, след която се открива XII Международен фестивал за млади изпълнители на популярна музика и танци „Дъга над Клептуза”.
Специално за празника сдружение „За теснолинейката” са организирали пътуване „С малкия влак в деня на Велинград”.
Началото на културните празници е от 19:00 часа, пред сградата на общината, откъдето по традиция ще тръгне парад-дефиле с Представителен духов оркестър и мажоретен състав.
На официална церемония ще бъдат връчени плакети на удостоените със званието „Почетен гражданин на Велинград“ - Златното момиче и олипмпийска шампионка по художествена гимнастика Лаура Траатс, проф. д-р Христо Хайденски и посмъртно на София Ключкова.
Празничната вечер ще завърши със спектакъла „С Велинград в сърцето”, а специален гост-участник в първия ден от празниците е Владимир Ампов-Графа.
Пожарът около селата Виноградец и Карабунар е локализиран и е спряно разпространението му. В гасенето участваха 8 екипа на пожарната от областта, доброволните формирования в Пазарджик - Планинско спасяване и Пещерно спасяване, Сърница, Белово, Брацигово, Панагюрище, Стрелча, Пловдив, Хисаря. Включиха се жители на селата, на място са кметове на..
След второ класиране Пловдивският университет "Паисий Хилендарски" запълни 80,96% от общия акредитиран план. Това прави 2445 първокурсници по държавна поръчка. Записани са и 655 нови студенти в платена форма, съобщи зам.-ректорът по международна дейност и връзки с обществеността доц. д-р Борян Янев . Бяха обявени и резултатите от трето..
Община Пловдив вече официално е заявила пред държавата интерес за придобиване на три имота в района на „Гладно поле“, които са с отпаднала необходимост за Министерството на отбраната. Кметът на Пловдив Костадин Димитров е в непрекъсната комуникация с министъра на отбраната Атанас Запрянов и вече проведе няколко срещи с него, на които са..
Тежка остава епизоотичната обстановка в Пловдивска област. Нараства броят на засегнатите стопанства с шарка по дребните преживни животни. Броят на огнищата на шарка при овцете и козите вече е 54. Припомням, че в петък те бяха 42. 4400 са заболелите от шарка овце и кози на територията на Пловдивска област. Това съобщи д-р Иван Шишков от..