Дебютният сборник „Цяр“, на психолога, педагог и медиатор Ирина Милчева, излезе съвсем скоро. Книгата имаше няколко представяния, в пловдивски читалища. След 22 години работа по книгата и не само, Ирина Милчева споделя опит и мъдрост със своите читатели. Името „Цяр“ дава дъщеря ѝ. То е свързано с това, което има в нейната „аптека за душата“ - думите и разговора.
„Това е книга за хората, които следват пътя на себепознанието. Надявам се, дебютният ми сборник да е ключ към човешкото сърце, да е грижлив градинар за цветята в душата ни, да е факел разгарящ вътрешната ни сила, да е приютяващ пристан в днешните времена. Книгата е вдъхновена от срещите ми с хората и включва житейски мисли, парадоксални съвети, светла мистика, хумор, разкази, стихове, притчи. Бележките за ясновиждането са резултат от половинвековната ми работа на визионер, подкрепено от университетската школа за магистър психолог-консултант, педагог и медиатор. Те повдигат завесата пред изследователите и ценителите на интуитивно-вдъхновените медиатори.
Парадоксалните съвети бих могла да сравня с остри бъбречни камъни, които трудно излизат от човешкия организъм, но след това той се чувства здрав, удовлетворен и работи прекрасно. Тези съвети са безценна мъдрост в бъдещето, защото когато даваме съвети ние трябва да имаме предвид, че влизаме в утрешния ден, че нашите дела ще бъдат претълкувани и оценявани от другите. Нека да отговаряме на всичко около нас, с добрата си страна“, казва авторката.
Най-важната работа за всеки човек, според Ирина Милчева, е именно себепознанието, включващо труд и искрена смелост да се признаят и приемат силните и слабите страни на характера, както и да се действа с плам в живота.
Книгата съдържа още информация за някои от най-популярните женски и мъжки имена, работа със сънищата, визионерство за българите и България, както и за бъдещето на човечеството.
Психологът, педагог и медиатор Ирина Милчева е гост в неделния „Шейкър“.
Чуйте още, в прикачения файл.

ЦСКА постигна инфарктен домакински успех над Ботев (Пловдив) с 2:1 в среща от 16-ия кръг на Първа лига. На Националния стадион "Васил Левски" срещата започна отлично за водения от новия старши треньор на гостите Димитър Димитров - Херо отбор, след като Армстронг Око-Флекс засече топката във вратата на Фьодор Лапоухов след едва шест минути игра...
С три мача днес продължава 16-ият кръг в Първа лига. От 12:00 часа Арда е домакин на ЦСКА 1948 в Кърджали. В 14:30 стартира двубоят между Черно море и Локомотив (София) на „Тича“, а от 17:00 ЦСКА приема Ботев (Пловдив) на Националния стадион в столицата. Последната среща ще предаваме пряко в ефира на Радио Пловдив. „Червените“ на Христо Янев са в..
Шампионът на България при жените ВК Марица (Пловдив) продължава победната си серия от началото на новия сезон в Националната волейболна лига. "Жълто-сините" записаха шести пореден успех в първенството, след като надиграха Дея Волей (Бургас) с 3:0 (25:15, 25:18, 25:12) гейма като домакини в зала "Строител". Така Марица продължава да води в класирането на..
Отборът на Ботев (Пловдив) проведе последната си тренировка преди утрешния шампионатен сблъсък с ЦСКА. Заниманието на “жълто-черните” се проведе на два от терените на Футболен комплекс “Никола Щерев – Старика”. Двубоят с “червените” ще бъде официален дебют за Димитър Димитров – Херо начело на “канарчетата”. След днешната тренировка пловдивчани..
Ивелин Попов, е взел решение да сложи край на своята кариера в края на този сезон. Това разкри самият той пред РБ Спорт в Русия. 38-годишният полузащитник на Арда и бивш капитан на Ботев (Пловдив) е готов да окачи бутонките следващото лято, като не отхвърли възможността да се завърне един ден в Спартак (Москва). "Разбира се, бих се заинтересувал да..