Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Тодор Неделев: Надявам се скоро да се завърна

Капитанът на Ботев си пожела скоро да има дете

Тодор Неделев говори пред bTV
Снимка: bTV


Тодор Неделев продължава да се възстановява след катастрофата между двата автобуса на националите по футбол в Тбилиси на 10 юни. Той претърпя спешна операция на главата и сега си почива.

В първото си телевизионно интервю след инцидента, полузащитникът на Ботев (Пловдив) сподели, че се възстановява добре и се надява скоро да започне тренировъчна дейност.

"Чувствам се добре, възстановяването върви по план. След няколко дни имам скенер на главата, надявам се резултатите да са добри. В края на месеца ще дойде докторът, който ме оперира в Грузия. Надявам се новините да са добри и вече да започна да правя някакви неща", каза Неделев в предаването "Тази сутрин" по bTV.

Той разкри и кои лекарски препоръки следва: "Не трябва да излизам в това време, доста са тежки температурите, трябва да стоя вкъщи и да почивам. Мога да излизам сутрин рано и късно вече. Не трябва да излагам на слънце главата си."

При завръщането си на терена, Неделев ще носи специално изработена каска, като тази, с която вратарят Петер Чех играеше дълги години.

"Ще бъде направена каска, от вътрешната страна ще бъде по-твърда заради евентуален удар в главата, останалото ще е абсолютно същото като при Петер Чех."

"В момента не ми е позволено да ям сладко и да пия алкохол. Всичко спазвам, защото искам да се възстановя колкото се може по-бързо."

Той сподели и че близките му са преживели най-тежко инцидента, който е бил истински шок за тях. Приятелката му замина за Грузия при първа възможност, за да бъде до него.

"Пожелавам си близките ми да са добре, а с приятелката ми да имаме дете", заяви още капитанът на Ботев.

А какво си спомня от инцидента и за какво мечтае - гледайте във видеото.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Шест медала за таекуондостите на АСТК „Тракия"

Шест медала извоюваха пловдивските таекуондости на АСТК „Тракия“ на Световното първенство по Таекуон-До ITF в Йезоло, Италия. Медали спечелиха: Лилия Митрева – 3-то място Спаринг жени до 62 кг. Тодор Ангелов – 2-ро място Спаринг ветерани до 78 кг. Петър Грошев - 1-во място Отборно Специална техника юноши младша възраст; Росица Благоева – 1-во..

публикувано на 20.10.25 в 17:57

Локомотив поднови тренировки преди "железничарското" дерби

След близо 36-часова почивка футболистите на Локомотив Пловдив подновиха днес тренировъчните занимания. Черно-белите стартираха подготовката си за предстоящото "железничарско" дерби срещу Локомотив (София). Двубоят от 13-ия кръг на Първа лига е в петък (24.10) от 20:00 часа на стадиона в столичния квартал "Надежда". Локомотивци са на четвърто място в..

публикувано на 20.10.25 в 17:52
Ботев не успя да вземе първа домакинска победа

Ботев и Славия с 1:1 в мач с 2 червени картона

Ботев (Пловдив) и Славия завършиха наравно 1:1 в среща от 12-ия кръг на Първа лига. Армстронг Око-Флекс откри резултата за „канарчетата“ в 43-ата минута, но Емил Стоев възстанови равенството в 77-мата след хитро изпълнение по земя от пряк свободен удар. И двата тима завършиха мача с по 10 души. Първо Никола Илиев от Ботев бе изгонен от игра още в..

публикувано на 18.10.25 в 17:43
Петър Зехтински събра стотици в Първа студио на Радио Пловдив

Петър Зехтински: Най-важното е да раздаваш от себе си!

Президентът Петър Стоянов, легендата Христо Стоичков, бившият шеф на БФС и ПФЛ Валентин Михов, кметът Костадин Димитров, председателят на Общинския съвет Атанас Узунов, зам.- министър Димитър Георгиев, голмайстор N1 Мартин Камбуров и много съотборници, колеги и приятели уважиха Петър Зехтински при представянето на книгата му "Да играеш за другите"...

публикувано на 18.10.25 в 10:57

Локомотив с безапелационна победа срещу Ботев Враца

Локомотив Пловдив победи Ботев Враца с класическото 3:0 в двубой от 12-ия кръг на Първа лига, игран под обилния дъжд на стадион "Локомотив". Домакините си решиха мача  още в първите 20 минути, след взривното си начало, в което Хуан Переа (2', 17') се разписа на два пъти, а едно попадение добави Жулиен Лами (19')  Така Локомотив Пловдив застана на..

публикувано на 18.10.25 в 02:58