С големи тапи в четирите посоки на кръговото кръстовище на Пазарджишко шосе премина първият ден от протестите на пътностроителните фирми в Пловдив. Три от фирмите-изпълнители на пътни ремонти блокираха за час връзките с Пазарджик, Окловръстното шосе и автомагистрала "Тракия".
Протестът заради неразплатените средства започна още преди 10 часа сутринта, когато излязоха работници с плакати "Държава без пътища няма", "Стига обещания, време е за действия" и "Инфлацията се бори с инвестиции".
След това камиони на пътните фирми обикаляха близо час кръговото и предизвикаха големи тапи в четирите посоки на възловия път.
Очакванията на протестиращите са за адекватна реакция на управляващите, за да изпълнят обещаното и да разплатят извършените ремонти. Те настояват и за индексация на цените на ремонтите, тъй като заради високите цени на материалите не могат да довършат започнатите обекти.
"Работим, но парите са малко и фирмите не плащат. Заради тези скъпи цени - няма". За забавяне на ремонтите алармираха от една от фирмите по трасето Асеновград - Първомай и пътя за Лилково.
Протестът премина мирно и с полицейска охрана. Утре от 10 до 11 отново ще бъде блокирано кръговото на Пазарджишко шосе.
94 души са задържани през октомври в рамките на проведени акции срещу незаконната употреба и разпространение на наркотици, отчетоха от областната дирекция на полицията в Пловдив. Образувани са също толкова досъдебни производства, работата по които продължава, уточняват оттам. В Столипиново арестуваха наркодилър със синтетична дрога За..
За девет месеца тази година Община Пловдив е изхарчила повече средства за външни услуги, отколкото за цялата минала година.Това съобщават съветниците от групата на "Независими за Пловдив" и посочват, че данните от отчетите за изпълнението на бюджета разкриват тревожна тенденция. От януари до септември са изразходвани 52 милиона лева, а за цялата..
Днес и утре от 8 до 18 часа за краткотрайни ремонти временно ще се променя организацията на движение в платното за София в участъци от автомагистрала "Тракия" в област Пазарджик. Днес ще се работи по настилката в 100-метров участък при 80-и км и в 300-метров участък при 82-и км. Утре ремонтни работи ще се извършват между 79-и и 80-и км в..
Изложба разкрива практики от българската народна медицина, начините за лечение и свързаните с тях вярвания. Тя е съвместна между Медицинския университет и Етнографския музей в града и носи името "В името на живота". Изложени ще бъдат оригинални експонати от фонда на музея и стари книги, посветени на билколечението. Експозицията обръща внимание..
Пловдивският административен съд отмени като незаконосъобразно 20-процентното ДДС върху таксата за паркиране в синята зона на Пловдив, на общинските паркинги, а също за поставянето на скоби и репатрирането на автомобили. Със свое решение от 24 октомври, съдът посочва, че включването на 20% ДДС в цената на тези услуги е в противоречие с..
В следващите три дни пътните фирми започват протести в цялата страна заради неизплатени средства . Първият протест ще е в 9 ч. пред Народното събрание и ще продължи цял ден. Успоредно с това на 20 места по пътищата в страната ще има едночасови блокади. От 10 ч. сутринта тежка техника ще бъде струпана на кръговото на..