Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Мико спаси мачбол и е на 1/4-финал в Цуг

Димитър Кузманов
Снимка: БФТенис

Националът на България за купа „Дейвис“ Димитър Кузманов се класира за четвъртфиналите на турнира на червени кортове от сериите „Чалънджър“ в Цуг (Швейцария) с награден фонд от 134,920 евро.

Мико се наложи с 6:1, 6:7(2), 7:6(8) над №295 в световната ранглиста Ото Виртанен от Финландия. Срещата продължи 2 часа и 48 минути. В първия кръг Кузманов елиминира с 6:4, 6:4 №261 в световната ранглиста Йохан Никлес от Швейцария.

Българинът спечели пет поредни гейма за да триумфира в първия сет с 6:1 срещу Виртанен. Във втората част нямаше пробиви до 5:5. Тогава Мико проби, но след това допусна рибрейк и се стигна до тайбрек. В него Кузманов отстъпи с 2-7 точки. Третата решителна част премина без пробиви и се стигна до нов тайбрек. В него Мико спаси мачбол при 5-6 точки и спечели с 8-6.

За успеха си Кузманов заработи 25 точки за световната ранглиста. За място на полуфиналите той ще играе срещу №260 в световната ранглиста Лоренцо Джустино от Италия, който изненадващо елиминира №3 в схемата Ян-Ленард Щруф от Германия.

По публикацията работи: Йордан Данчев

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Футболист от френската Лига 1 кара проби в Ботев

Ботев (Пловдив) е напът да осъществи още един много силен трансфер. “Канарчетата” са близо до подпис с бившия играч на Бордо – Енок Кватенг. Кватенг е свободен агент, а за последно е играл в турския Анкарагюджю. 28-годишният футболист е роден във Франция, но има ганайски корени. Кватенг обаче е без отбор от януари 2024 година и не е играл вече..

публикувано на 12.07.25 в 15:28

Ботев загуби с 1:2 от Берое

Берое победи Ботев Пловдив с 2:1 в приятелски мач, игран на стадион „Христо Ботев“.  Спарингът се игра пред около 3 000 зрители, а от "жълто-черния" клуб го бяха анонсирали като "емблематично завръщане на стадион “Христо Ботев". Преди началото на срещата „канарчетата“ посрещнаха с „Добре дошъл“ обратно у дома Тодор Неделев. Полузащитникът се завърна на..

публикувано на 12.07.25 в 15:24

Ботев с още един вратар

Ботев Пловдив представи вратаря Християн Славков, който за последно игра в бронзовия медалист в първенството Черно море. „Канарчетата“ представят втори вратар за настоящото лято. Преди дни с клуба от стадион „Христо Ботев“ парафира Даниел Наумов. За Славков това се явява завръщане при „жълто-черните“. Именно от „Колежа“ той пое към морската столица..

публикувано на 12.07.25 в 15:20
Тодор Неделев

Ботев отстъпи с 1:2 на Берое в контрола

Ботев (Пловдив) загуби с 1:2 от Берое (Стара Загора) в контролна среща. Спарингът се игра пред около 3000 зрители на стадион „Христо Ботев“ в Пловдив. Преди началото на мача на терена се появи Тодор Неделев, който беше посрещнат с бурни аплодисменти от „жълто-черните“ фенове. Първото положение дойде в 16-ата минута, когато капитанът Ивелин Попов..

публикувано на 12.07.25 в 09:02

Ботев привлече юноша на Бенфика

Ботев (Пловдив) осъществи пореден трансфер, след като 23-годишният дефанзивен халф Енрике Жоку се превърна в седмото ново попълнение на клуба. Той е юноша на Бенфика, а за последно е играл за Апоел Тел Авив. Ето какво написаха от клуба: "Ботев (Пловдив) привлече 23-годишния полузащитник Енрике Жоку. Дефанзивният халф е седмото попълнение в лятната..

публикувано на 11.07.25 в 16:59