На свое заседание експертен съвет към Регионалната инспекция по околната среда в Пловдив одобри коригираната екологична оценка на Общия устройствен план.
Документите бяха внесени от главния архитект на общината Димитър Ахрянов на 1 август. В тях се съдържа получена от Българското дружество за защита на птиците информация за местообитания на животни.
След днешното одобрени от РИОСВ, предварителният проект на Общия устройствен план ще бъде разгледано от Експертния съвет по устройство на територията. След това има поредица от съгласувателни процедури до окончателното приемане на плана.
На актуализацията на Общия устройствен план се разчита да реши редица градоустройствени предизвикателства на Пловдив, най-вече свързани с презастрояването и зелените площи, добавят от общината.
Държавните и общинските институции и в област Пловдив създават мобилни екипи за връщане на отпадналите деца в клас. По данни на областния управител проф. Христина Янчева в момента 9 на сто от учениците или 5000 деца напускат училище преди да го завършат. Това не е само социален, но и икономически проблем – бизнесът отчита недостиг на работна ръка,..
БСП алармира за пропадане на участък от Бетонния мост в Пловдив. В съобщение до медиите социалистите изпратиха и снимки, от които е видно, че има пропадане на асфалтовия участък в най- горната част на съоръжението. "Колко издържаха „успешно“ похарчените 5 милиона лева за Бетонния мост? Отговорът е съвсем прозаичен. От "лентичката" до сега са изминали..
БАБХ въведе нови ограничения в Пловдивска област, за да ограничи огнищата на шарка по дребните преживни животни. Прекратяват се посещенията на служителите на фонд „Земеделие“ и други контролни органи в животновъдните ферми. Временно се преустановяват и посещенията на ветеринарни лекари със сключени договори за обслужване. Достъпът се допуска само при..
Оранжев код за високи температури обяви НИМХ за 23 юли. Денят ще бъде слънчев. В Северна България временно ще проникне относително хладен въздух. Вятърът ще бъде слаб от изток. Ще бъде горещо с максимални температури между 36 и 42 градуса. В Пловдив се очакват 40 градуса. По Черноморието ще бъде слънчево, със североизточен вятър. Максималните..
Достъпът до централната алея на Гребната база тази вечер ще бъде ограничен за един час. Причината е пръскане срещу комари в парк „Отдих и култура“. Пловдивчани няма да бъдат допускани в зоната между 21 и 22 часа. Пръскането срещу комари ще продължи до началото на август в различните райони. Ще се извършва в късните часове на денонощието. От общината..