Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Поне 12 души са ранени в катастрофата на 216-ти км на АМ "Тракия"

Автор:

Автобус със сръбска регистрация, превозващ деца и възрастни от почивка на Черноморието, е катастрофирал в района на 216-ти км от АМ "Тракия", съобщи МВР.

По първоначална информация четирима възрастни и осем деца са пострадали при тежката катастрофа с автобус на АМ "Тракия" , каза заместник-главният секретар на МВР Станимир Станев, цитиран от БТА. В по-тежко състояние са двама - един възрастен и едно дете, останалите са с различни наранявания.

Станев сподели две от работните версии на разследващите за инцидента - шофьорска грешка и техническа неизправност на автобуса. По първоначална информация автобусът се е движил нормално, постепенно и плавно е излязъл от пътното платно и е полегнал на дясната си страна в канавката, добави той. 

Министърът на вътрешните работи Иван Демерджиев съобщи, че най-вероятната версия за катастрофата с обърнатия автобус със сръбски деца е, че водачът се е разсеял и затова е загубил контрол над автобуса. 

По думите му няма външни причини - в пътното платно или пътната обстановка. 

Всички участници в катастрофата са в болница, без трима, тъй като те нямат почти никакви наранявания, но 4-ма са с по-тежки наранявания.

От МВР съобщиха, че инцидентът се е случил към  20:30 часа  на АМ Тракия -  217 км, в платното за движение посока София. Автобусът е със сръбска регистрация. 

Паднал на една страна в канавката и се е влачил няколко метра до пълното му спиране.

Част от пътниците са ранени. Екипи на Спешна помощ Стара Загора са извозили пострадалите.

Заради инцидента в района се образува километрично задръстване. 

Създадена е организация на движението по обходен маршрут: Нова Загора – Стара  Загора; околовръстен път на Стара Загора  и се включва в АМ „Тракия“ при  пътен възел „ Стара Загора“  в посока София.  

Движението в района се регулира от екипи на Пътна полиция.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Засилено полицейско присъствие заради мача Ботев - ЦСКА

Областната дирекция на МВР  предприема  мерки за осигуряване на обществения ред заради футболната среща между отборите на Ботев и ЦСКА , която започва в 15 часа на стадион "Христо Ботев".  Дежурни патрули ще реагират на сигнали за евентуални противообществени прояви. При необходимост, от 11 до 19 часа,  ще бъде спирано движението ще бъде спирано..

обновено на 22.02.25 в 09:09

Повече автобуси се движат до траурните паркове на Задушница

Днес е първата голяма Задушница, която отбелязва Православната църква - Месопустна.  В съботния ден срещу Месни заговезни всички българи извършват помен в чест на мъртвите на голямата Задушница преди Великия пост.  Името "Задушница" произлиза именно от значението на този ден – молим се „за душата” на починалите. Община Пловдив осигурява днес..

обновено на 22.02.25 в 09:09

В Златоград избраха най-доброто вино с празника "Трифониада"

Над 80 любители винопроизводители от цялата страна и три бутикови винарски изби участваха в конкурс за най-добро вино в Златоград.  Празникът "Трифониада" се проведе за 18-та поредна година.  В категорията „червено вино“ първи е Николай Георгиев от село Крумово. А в категорията „бяло вино и розе“ най-доброто вино е на Пламена Филипова от село Симид,..

публикувано на 22.02.25 в 09:08

Карнавали гонят злото с чанове , огън и хоро в Дедево

Ден преди големия християнски празник Месни заговезни маскарадно настроение ще превземе село Дедево в община „Родопи“. На площада в селото в 12 часа се събират карнавали (кукери), които със звън на чанове да прогонят злото и зимата и да дадат път на здравето и добруването. На маскарадно дефиле жури ще удостои Карнавал №1 със специалния..

публикувано на 22.02.25 в 08:45

Ново огнище на птичи грип в област Пловдив откри БАБХ

Трето огнище с птичи грип е открито в Пловдивска област, предприемат се всички действия за ликвидиране на заразата След фермата в Асеновград, където в началото на месеца бе открита заразата, тя вече е разпространена и в землищата на с. Манолско Конаре, община „Марица“ и в животновъден обект за отглеждане на патици в с. Боянци.  „Възможно е възникването..

публикувано на 21.02.25 в 18:41