Специализирана полицейска операция в населени места от Община Карлово провеждат екипи на местната полиция и жандармерията. Тя е насочена към цялостното обезпечаване на обществения ред и сигурност, безопасността на движението и противодействие на престъпността в региона.
Проверяват се търговски обекти, заложни къщи, автоморги и физически лица съвместно с представители на други държавни институции като РИОСВ, Агенцията по храните, НАП и Горското стопанство в Карлово. В обхвата на операцията влизат Карлово, Калофер, Сопот и Баня, селата Розино, Христо Даново, Столетово, Кърнаре, Певците, Иганово, Анево, Васил Левски, Ведраре, Бегунци.
Проверени са множество домове, търговски обекти, около 100 автомобила и близо 150 души. Установени са различни нарушения на пътния закон, нередности с лични документи, , наложени са почти 30 глоби и актове. В рамките на операцията са открити незаконни боеприпаси в дома на жител от с. Христо Даново, който е арестуван.
Мъж от Баня е заловен с наркотици, а жена от същия град е хваната да продава акцизни стоки без бандерол. Пак в Баня, в двора на къща служители на горското стопанство са открили незаконно придобита дървесина, за което на собственика е съставен акт.
100 дръвчета от различни видове – копривки, дъб, черен бор и бял ясен ще бъдат засадени на Сахат тепе днес. Инициативата е част от кампанията „Зеленото сърце на Пловдив“на сдружение „Бизнесът за Пловдив“ и район „Централен“. В акцията ще вземат участие представители на администрацията и компаниите от сдружението. На доброволците ще бъдат..
Тази вечер в 18.50 на летище Пловдив ще пристигне първият редовен полет от Братислава. Екипажът и пътниците ще бъдат посрещнати от кмета Костадин Димитров, заместник-кмета по култура, археология и туризъм Пламен Панов и кметовете на общини от Фонда за развитие на летище Пловдив. Събитието е поредна стъпка в утвърждаването на Летище „Пловдив“..
Благотворителна кампания под надслов „Купи и Дари“ организират за втора поредна година Ротари, Ротаракт и Интеракт клубовете в Пловдив. Кампанията е насочена към хора и семейства в затруднено положение, като целта е да се съберат дълготрайни хранителни продукти, които да ги подпомогнат за Коледа и Нова година. Стартира кампанията "Купи и Дари"..
От днес до 30 ноември се ограничава движението на кръстовището на улица „Брезовско шосе“ и булевард „Северен“. Пътните превозни средства, включително и автобусите от масовия градски транспорт, ще се пропускат поетапно заради премахването на стара канализационна шахта в средата на кръстовището и преасфалтиране на участъка. Ограничаването на..
Пловдивският ученически парламент и пловдивското подразделение на младежкото сдружение „Съединението прави силата“ организират кариерно изложение под надслов „Ориентирай се днес, успявай утре“. Събитието ще се проведе в голяма конферентна зала на Дома на културата „Борис Христов“ от 10 до 17 часа. Целта на форума е да подкрепи над 100..