ДПС регистрира листата си в 16 РИК за предстоящите парламентарни избори. Водач е депутатът от 44-о и 46-о Народно събрание Танер Али. Втори е общинският лидер на партията Али Байрам.
Водач на листата в областта е Рамадан Аталай. В Пазарджик листата на ДПС води Делян Пеевски, а втори е Йордан Цонев.
"Мисля, че на българския избирател му писна от изненади и от лъжите, които непрекъснато се изричат през последните години. Заради липсата на лидери и на хора, които да носят отговорност, стигнахме до 4-ти избори за около година и половина", заяви Рамадан Аталай в предаването "Точно днес" на Радио Пловдив.
Той посочи, че заради настъпващата инфлация лидерите са особено важни. "Нашето послание да спрем лъжите и омразата, всичко, което ни дърпа назад и на дъното. Искаме всяка партия да поеме отговорност за положението в България. Всеки чувства как инфлацията ни дърпа и лидерите не могат да се справят", каза кандидат-депутатът.
Той припомни, че заради последните бюджети, които непрекъснато се коригират, общините не работят, а бизнесът се чуди как да смогне. "Необходимо е стабилно правителство, което да поеме отговорност и да изведе България от дъното, с финансови и икономически приоритети", посочи Рамадан Аталай.
Дългогодишният депутат от ДПС коментира и възможността да се състави правителство в новия парламент, който по прогнози отново се очаква да е силно фрагментиран.
Целия разговор на Елена Крушкова с Рамадан Аталай е в прикачения файл.
Протестите в подкрепа на варненския кмет Благомир Коцев, са продиктувани от това, че прокуратурата, Антикорупционната комисия и като цяло правоохранителната система в страната, очевидно действат като бухалка по конкретни политически проекти. Това заяви в интервю за предаването "Точно днес" на Радио Пловдив съпредседателят на "Да, България"..
„Големият проблем за стабилността на правителството на Росен Желязков е в действието на два основни фактора. Единият фактор, е липсата на всякакъв интерес, желание и дори моментна нагласа, в който и да е от партньорите в управляващата коалиция, а и в мнозинството в НС, да свали това правителство и да тласне страната страната към предсрочни..
Община Сопот е на път да реши проблема с водата, който от години мъчи хората през лятото. Предстои ремонт на важен водопровод, който ще свърже шахтовите кладенци, откъдето градът ще ползва вода, с ВиК мрежата, съобщи кметът на община Сопот Станислав Стоенчев. Той обясни, че вече е изготвен проект за това от ВиК-Пловдив. Чрез него шахтовите..
Издателство "Нитон" подготви за печат първата книга за Васил Левски за деца, издадена през 1924 г. Книгата е може би едно от най-докосващите и достоверни четива за Васил Левски, създадено за българските юноши и родители. Автор е Данаил Кацев - Бурски, български писател, краевед, публицист. Книгата излиза със заглавието "дякон Игнатий. Васил Иванов...
Решенията на съда не се коментират, а се изпълняват – така председателят на Общинската избирателна комисия в Пазарджик Антони Върбев коментира касирания от ВАС избор на общински съветници в града. В хода на делото бяха отворени за повторно преброяване чувалите в 52 секции. При отварянето им бе установено, че в голяма част от проверените..