Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Капана домакин на работилница за подобряване на градската среда

| обновено на 31.08.22 в 15:33

Събитието "Създаване на място" - Placemaking with Youth на сцена "Ядрото" в Капана е тази събота, 3-ти септември, от 10 часа. Събитие на „Български младежки делегати към ООН“. Според ревизиранатa "Европейска харта за участието на младите хора в местния и регионален живот" на Съвета на Европа, младите хора трябва да се включват в процеси по създаване и подобряване на градската среда.

„Подобни работилници по placemaking, както е известно събитието на Запад, се използват като инструмент за обновяване на публичните пространства“, споделя архитект Мария Бадева. 

Настоящата работилница цели да открие и тества как младежите могат да участват в процеси по градско планиране, и подобряване на градската среда. Архитект Мария Бадева, представител на "Български младежки делегати към ООН" за периода 2021-2022 година и към Съвета на Европа ще води работилницата, заедно със свои колеги и активната подкрепа на Университета по архитектура. Материалите са осигурени от „Български младежки делегати към ООН“.

„Това са графични материали и макет на мястото, които да подпомогнат ефективното включване на хората в събитието. Като по този начин, всеки може да изрази своето виждане за мястото. На базата на изразените идеи могат да се подготвят идейни проекти, за развитието на съответното място. В началото на събитието ще имаме кратка презентация от представители на Младежки център Пловдив, които ще разкажат на младите хора и всички присъстващи чрез интерактивни дейности, как могат да бъдат полезни на града и колко важна е гражданската активност“, казва още Мария Бадева

Желание за участие в работилницата може да заявите, като попълните анкетата https://forms.gle/5n1zjsSprEoDoGL97  или отидете на място. Всеки, който иска може да се включи. Събитието е ориентирано към младите хора, но всеки човек с креативни идеи и хрумвания е добре дошъл.

Събитието се осъществава с любезното съдействие на Университета по архитектура - УАСГ София, като част от инициативата на Конгреса на местните и регионални власти на Съвета на Европа, наречена "Rejuvenating Politics", както и съвместно с програмата "Български младежки делегати към ООН".

Мария Бадева гостува в предаването „Вход свободен“.

Чуйте още, в прикачения файл.


По публикацията работи: Дора Башакова

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Георги Иванов за започващия шампионат

Президентът на БФС Георги Иванов бе гост в предаването „Антена спорт“ на Радио Пловдив. В ексклузивно интервю на колегата Диян Никифоров и за аудиторията на медията, на въпроса какво да очакваме от новия футболен шампионат, той отговори: „Очаквам от футболния шампионат да бъде оспорван, да бъде интересен за хората, да показваме..

обновено на 19.07.25 в 18:02

„Алтер его” - юбилеен брой 400

На шега или на майтап, нашият радио-пърформанс ще направи 400-стотната си премиера в ефира на Радио Пловдив тази събота. Без фанфари и без колажи от паметни моменти. В лятна схема сме, затова с алтер егото Краю Петровски ще си отваряме по някоя и друга биричка и ще се опитаме да провокираме умните ви усмивки. Доколкото ни позволяват силите...

обновено на 19.07.25 в 16:15

Слушайте дербито Ботев - ЦСКА пряко по Радио Пловдив

С два мача днес продължава откриващият кръг в Първа лига. От 20:00 часа шампионът Лудогорец посреща Септември, а от 22:00 часа Ботев (Пловдив) е домакин на ЦСКА на стадион „Христо Ботев“ . Срещата трябваше да се играе по програма от 19:00, но беше решено да бъде изместена заради жегата в Пловдив. Този двубой може да слушате пряко в ефира на Радио..

публикувано на 19.07.25 в 10:45
Николай Киров

Николай Киров: Очаква ни труден двубой

Старши треньорът на Ботев (Пловдив) – Николай Киров, сподели мнението си за предстоящото дерби с ЦСКА. "Очакванията са ни за труден двубой, след който се надяваме да зарадваме нашата публика. Противникът разполага със сериозни състезатели и един много добър треньор. Имахме възможност да се запознаем с това, което представляваше отборът на ЦСКА в..

публикувано на 18.07.25 в 17:35
стадион

Осем българи ще бъдат титуляри за Ботев срещу ЦСКА

Ботев (Пловдив) ще излезе с осем българи в титулярния състав срещу ЦСКА в откриващия си двубой от новия сезон в Първа лига, съобщиха от клуба. Дербито на първия кръг е на 19 юли (събота) от 22:00 часа на стадион "Христо Ботев" и ще бъде предавано пряко по Радио Пловдив. От пловдивския клуб призоваха своите привърженици да подкрепят "жълто-черните"..

публикувано на 18.07.25 в 12:19