Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Желко Копич: Ще се раздадем докрай за победа в дербито

Пресконференция на Желко Копич преди дербито
Снимка: Радио Пловдив

Старши треньорът на Ботев (Пловдив) Желко Копич даде пресконференция преди дербито с Локомотив (Пловдив).

"Атмосферата в отбора е позитивна. Всички в тима знаем какъв мач ни предстои - това е дерби, но за нас всеки двубой е важен. Това, което аз искам от играчите, е да дадем всичко от себе си за клуба и за феновете и да се опитаме да спечелим тази среща. Уверен съм, че имаме качествата да победим. Моята философия е да залагаме на висок интензитет и агресия. Смятам, че отборът се представя добре под мое ръководство и съм доволен от работата на играчите. Направихме и някои грешки, които ни костваха точки в мачовете с Берое и Черно море, но това се случва във футбола", заяви Копич. 

Хърватският специалист разкри за много кадрови проблеми в състава на Ботев преди пловдивското дерби..

"Със сигурност мача пропускат Тодор Неделев, Станислав Работов, Атанас Чернев, Па Конате, Антонио Перера и Димитър Тонев. До последно под въпрос са Елвис Ману, Антоан Бароан, Дилан Мертенс и Марио Младеновски. Ще се опитаме да ги възстановим до събота и се надявам да могат да вземат участие в срещата", допълни наставникът на "канарчетата".

"Анализирахме добре играта на Локомотив. Знаем силните и слабите страни на съперника. Наясно сме, че противникът ще даде всичко от себе си, за да спечели дербито, особено след загубата от Берое в последния кръг, но ние имаме план за срещата и знаем как да се противопоставим успешно. От психологическа гледна точка, за нас беше изключително важно, че успяхме да спечелим срещу Септември, защото това беше първата ни победа през сезона и тя ще ни даде увереност", разкри Желко Копич.

Наставникът на "канарчетата" пожела и всичко най-хубаво, но в само личен план на колегата си Александър Томаш, който днес има рожден ден.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията
Николай Минков вкарва в два поредни мача за Ботев

Черно море - Ботев с 2:0, юноша на пловдивчани с 2 гола за 2 минути

С две попадения на таланта Георги Лазаров Черно море се наложи над Ботев (Пловдив) в зрелищния мач на “Тича” в среща от втория кръг в Първа лига. Лазаров, който е юноша на "канарчетата",  беше точен в 17-ата и 18-ата минута, а до края на първата част Селсо Сидни пропиля и дузпа за домакините. Малко след попаденията Тодор Неделев нацели напречната глава..

публикувано на 27.07.25 в 21:46

България постигна 3-а поредна победа на Световното по волейбол

Юношеският ни национален отбор по волейбол до 19 години постигна нова победа на Световното първенство в Узбекистан. В може би най-трудния си мач до момента воденият от треньора Мирослав Живков състав спечели срещу Япония с 3:1 (25:23, 27:25, 20:25, 25:16).  В първите два гейма "трикольорите" трябваше да дадат всичко най-добро от себе си. След загубата..

публикувано на 26.07.25 в 18:25

Ален Корошец си тръгна от Ботев Пловдив

Полузащитникът Ален Корошец вече не е футболист на „Ботев“, след като двете страни се разделиха по взаимно съгласие. С „жълто-черния“ екип словенецът записа 44 двубоя във всички турнири, в които се отчете с 2 гола и 2 асистенции. „Благодаря Ви, невероятни фенове, за цялата подкрепа! Желая на Клуба всичко най-добро занапред! Само „Ботев“!“, написа Ален..

публикувано на 26.07.25 в 18:22

Локомотив Пловдив на 99 години!

ПФК Локомотив Пловдив навършва 99 години. Ето какво написаха от клуба: Честит празник, локомотивци! Девет десетилетия и 9 години „черно-бяла“ история, изпълнена с воля, доблест и труд! От 1926 година до днес – Локомотив винаги е бил повече от клуб. Той е любов, семейство, начин на живот. Символ на Пловдив и доказана марка в българския футбол!..

публикувано на 25.07.25 в 18:35
Асен Николов

Асен Николов е новият наставник на БК Локомотив (Пловдив)

Добре познато и утвърдено име е новият треньор на БК Локомотив (Пловдив) - Асен Николов, който в момента е старши треньор на младежкия национален отбор до 20 години. През 2023 година специалистът водеше и националния тим до 18 години. Асен Николов няколко пъти е бил начело на Академик (Пловдив), в периода от 2013 до 2020 година, който спечели бронзов..

публикувано на 24.07.25 в 12:54