Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Скъсана дига на река Стряма при Калековец е наводнила Трилистник

Скъсана дига на река Стряма при село Калековец е препълнила каналите на "Напоителни системи", последвана от приливната вълна в село Трилистник.

Това стана ясно, след като директора на Басейнова дирекция „Източнобеломорски район“ Васил Узунов заедно с експерти от дирекция „Контрол“ обходиха днес участъка от река Стряма между селата Калековец и Маноле. 

Информацията за очакваната приливна вълна е била получена вчера от НИМХ и незабавно са били предупреди кметовете на всички населени места. 

От "Басейнова дирекция" посочват, че са предприели всички възможни действия съвместно с "Напоителни системи" за намаляване нивото на водата в двата канала, които минават до селото. 

От дирекцията уточняват, че след спадане нивото на водата "Напоителни системи" ще предприемат действия за възстановяване на дигата при село Калековец, вероятно в началото на следващата седмица.

От "Басейнова дирекция" уточняват, че са постъпили сигнали за заливане при с. Калековец и с. Трилистник. Обстановката е най-критична при с. Трилистник, където е засегнат най-голям брой жители.

Днес е обходено цялото поречие на реката е обходено, но поради прекъснатата връзка на някои населени места, посещенията в районите изискват повече време.

По публикацията работи: Иванка Петкова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Голяма авария наводни част от улица в Прослав, няма вода

До 16 часа се очаква да бъде отстранена ВиК аварията в Прослав. Това е и причината за липсата на вода в пловдивския квартал.  Снощи в социалните мрежи се появиха публикации, от които се вижда как голяма част от улица "Елин Пелин" е наводнена.  Проблемът е със захранващ водопровод и е на ул. "Елин Пелин" 43, пише в сайта на водоснабдителното..

обновено на 20.05.25 в 07:16

Остава затворен пътят Михалково - Кричим, изграждат нова подпорна стена

И днес пътят Михалково – Кричим остава затворен за движение заради продължаващо укрепване на срутилата се  заедно с пътното платно подпорна стена при 79-ти километър.  Очакваше се спешните дейности да приключат в неделя и трафикът да се освободи, но срокът бе удължен.  Вчера Агенция „Пътна инфраструктура“ възложи цялостния ремонт на фирма..

обновено на 20.05.25 в 07:15

Планова профилактика на предавателите на БНР в Пловдив

От 9 до 17 часа днес ще бъде извършена планова техническа профилактика на предавателите на ултракъси вълни ПЛОВДИВ 4 на честота 88.1 MHz, излъчващ програма „Хоризонт“; ПЛОВДИВ 5 на честота 91.7 MHz, излъчващ програма „Хр. Ботев“; ПЛОВДИВ 6 на честота 94 MHz, излъчващ програмата на Радио Пловдив. Възможни са прекъсвания на сигнала. Може да слушате..

публикувано на 20.05.25 в 07:15

Започва придвижване на военна техника в страната

От днес започва придвижване на военна техника и личен състав  от различни гарнизони  до полигон "Корен“ по пътната и железопътна инфраструктура за участие. Военнослужещите и техниката  ще се придвижват към полигона от градовете София, Карлово, Казанлък, Сливен, Чирпан, Белене, Асеновград и Пловдив заради ученията "Български защитник -25" , съобщиха от..

публикувано на 20.05.25 в 07:07

Завърши ремонтът на пътното платно в посока Бургас край Пловдив

Днес завърши рехабилитация на 11-километров участък от автомагистрала "Тракия“ в област Пловдив (от км 108 до км 119) в посока Бургас. В рамките на десет дни без прекъсване бе фрезована старата асфалтобетонова настилка, положена бе полимерна геомрежа, биндер и износващ плътен асфалтов пласт. Ремонтните дейности стартираха на 9 май и бяха изпълнени..

публикувано на 19.05.25 в 16:43