Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

До края на деня в Трилистник ще има ток

| обновено на 05.09.22 в 15:13

До края на деня най-вероятно ще бъде възстановено напълно електроснабдяването в пловдивското село Трилистник. Преди обед е възстановен захранващият електропровод, съобщи говорителят на ЕВН Крум Косев. 

Мобилен агрегат все още осигурява електричество за село Черноземен. Там екипи на дружеството отстраняват повреда в електрически стълб край селото. 

В карловските села Богдан, Каравелово и Слатина, които пострадаха най-тежко от наводнението, електрозахранването частично е възстановено. 

В някои части на тези села пускането на тока се забавя от съображения за сигурност, а другаде все още няма достъп до трафопостовете, обясни Крум Косев.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Арестуваха двама за кражба от църквата в Панагюрски колони

В Панагюрище мъж и жена са задържани заради кражба от православен храм, съобщават от полицита в Пазарджик.  Според полицейската информация  20-годишен мъж от златишкото село Петрич и негова 25-годишна съучастничка от софийското село Антон са проникнали в храма в село Панагюрски колонии, разбили ключалките на поставените вътре кутии за дарения и..

публикувано на 16.07.25 в 12:54

12 хиляди кутии цигари без бандерол иззе полицията в Пловдив

Близо 240 хиляди къса контрабандни цигари са иззети при спецакция в район "Северен" в Пловдив.  На ул. „Дилянка“ за проверка бил спрян лек автомобил с пътуващи в него мъж и жена на 48 и 44 години. При претърсване в багажното отделение са открити 40 хиляди къса фабрични цигари от четири търговски марки, без бандерол на кутиите.  При разследването..

публикувано на 16.07.25 в 12:16

Разследват мъж, размахвал нож на шофьори в Пловдив

Пловдивската районна прокуратура се самосезира и образува досъдебно производство за извършени хулигански действия.  Случайт е от 13 юли. Тогава  по обяд, на улица „Белица“ в кв. „Христо Смирненски“ мъж с нож в ръка е отправял заплахи за убийство към шофьорите на преминаващи автомобили заради изпреварвания в жилищна зона, където по закон това е..

публикувано на 16.07.25 в 12:04

Променя се движението на ул. "Царевец" и "Пещерско шосе"

Временна организация на движението се въвежда на кръстовището на ул. „Царевец“ и бул. „Пещерско шосе“ Временна организация на движението се въвежда на кръстовището на бул.„Пещерско шосе“ и ул.„Царевец“, съобщават от ОП „Организация и контрол на транспорта“. Заради строително-монтажни работи по проект „Реконструкция и изграждане на..

публикувано на 16.07.25 в 11:32

Литийно шествие с чудотворна икона ще се проведе в Пловдив

Литийно шествие ще се проведе тази вечер за празника на митрополитския храм „Света Марина“ в Пловдив. От 18 часа в навечерието на празника на Св. Марина ще започне шествието с копие на чудотворната икона на Св. Богородица Божигробска, от катедралния храм “Успение Богородично” до митрополитския храм “Св. Марина”. Там ще се отслужи празнична..

публикувано на 16.07.25 в 07:54