Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Призив "вместо цвете, дари надежда" за 15 септември

| обновено на 08.09.22 в 10:22

„Вместо цвете, дари надежда!“ Това е призивът, който отправя Математическа гимназия „Акад. Кирил Попов“ към всички учебни заведения в Пловдив и областта в навечерието на 15 септември. 

Идеята е децата да заменят букетите за първия учебен ден с дарение в подкрепа на бедстващите в резултат на наводненията в региона.

„Свързахме се с колеги от учебни заведения на територията на общините Карлово и Марица и помолихме да ни предоставят списък с учебниците, по които работят, с учебни помагала и пособия, от които имат нужда. По този начин ще подпомогнем семействата от пострадалите от наводненията селища“, каза директорът на гимназията Веселина Карапеева. Тя уточни за Радио Пловдив, че учители от региона помагат в иницативата и извозват всички продукти до наводнените села. Сред тях е и Станислав Джапаров, който е учител в Пловдив, но е роден в Богдан, най-засегнатото село от пороя на 2 септември. 

На сайта на училището има актуална информация за кампанията. Събират се също пакетирани хранителни продукти, завивки, санитарни материали. Към инициативата се присъединява и регионалната структура на Синдиката на българските учители, секция „Директори“, на която Карапеева е председател.

Продуктите се събират на адреса на СБУ - ул. "Христо Г. Данов" №41, и на ул. "Митрополит Паисий" № 6. 

На 15 септември в Математическата гимназия ще се събират хранителни продукти, ученически пособия, консерви с храна, вода, както и ще се закупят учебници за децата от засегнатите села.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Лекоатлетката Пламена Миткова в "Добро утро, ден"

Тази седмица гост в „Добро утро, ден“ е лекоатлетката Пламена Миткова.  Когато е 7-годишна, започва да тренира художествена гимнастика, но след четири години пътят й рязко завива в друга посока. Преориентира се към леката атлетика. Започва да се състезава за    "Локомотив Пловдив" . Състезателка е по скок на дължина. Пламена..

обновено на 15.02.25 в 08:43

Българските вина не отстъпват на другите производители

Пия всякакви вина с хубаво качество, направени с майсторлък и с любов, каза председателят на енолозите в България  Станимир Стоянов . Той уточни, че при дегустация опитните дегустатори могат бързо да определи качествата на виното. "Като се опита едно вино, като му се види цветът и ароматът, може да се даде адекватен коментар", посочи енологът...

публикувано на 14.02.25 в 15:47

Разширява се пазарът на българското вино в чужбина

През 2024 година България значително е разширила пазарите на вино в чужбина, каза министърът на земеделието и храните Георги Тахов. В Брестовица той участва в зарязването на лозята и празника Трифон Зарезан. Българско вино е изнесено не само в европейските страни, но и в САЩ и страни от Латинска Америка, които са традиционни производители. За този..

публикувано на 14.02.25 в 13:01
Емил Кабаиванов

Искат увеличение на заплатите на общинските служители

От сдружението на общините са поискали да бъдат предвидени средства за увеличение на заплатите на общинските служители. Това се е случило по време на срещата с министъра на финансите Теменужка Петкова. Увеличението, за което настояват е с между 20 и 25%, каза пред Радио Пловдив кметът на Карлово д-р Емил Кабаиванов, който е..

публикувано на 14.02.25 в 11:39

1300 бежанци ще учат български език, 150 от тях в Пловдив

Започна безплатно езиково обучение по български език на над 150 бежанци, които живеят в Пловдив и са в трудоспособна възраст. За страната общата бройка, на обхванатите в проекта, ще достигне 1300 мигранти. Подобни курсове се провеждат в още 3 града в страната  - София, Бургас и Харманли.  Обученията по български език за бежанци в Пловдив..

публикувано на 14.02.25 в 10:34