„Във всичките дни назад, когато наши екипи заминаваха, за да осигурят хуманитарни помощи, в тях се включваше и поне един психолог. Затова мога да кажа, че от самото начало започнахме и с грижа за психическото здраве. Но тъй като сякаш вече мина момента, в който целият български народ се погрижи за най-базовите нужди на пострадалите и физическото им оцеляване, сега вече идва момент за концентрираната грижа за психическото им оцеляване“, каза в интервю за предаването „Точно днес“ Биляна Караджова, психолог от БЧК, която от няколко дни работи на терен в засегнатите от придошлите води села.
Хората от карловските села са все още в шок
„Някои се справят по-бързо с излизането от фазата на шока, но после идва момент, в който те започват да преработват какво се е случило. И тук е много важно да бъдем до хората, за да чувстват тази сигурност, и че няма да бъдат изоставени сами, след като е преминало бедствието. Нашата цел е да им помогнем и да преживеят критичното събитие“, обясни Биляна Караджова.
Хората, които имат нужда от психологическа помощ, могат да потърсят такава и на безплатния телефон на БЧК, който е – 0800 114 66.
Цялото интервю с Биляна Караджова можете да чуете в звуковия файл.
Еврото в клас или как децата в училище могат да придобият полезна и важна информация чрез реални примери и да развиват финансова грамотност за промените след 1 януари догодина, коментира в програма "Точно днес" експертът по финансова грамотност Наталия Тодорова. Съвместно с издателство „Клет България“, за да помогне на децата и тийнейджърите да..
Необходимо е котнролните органи да събират информация за търговци, които вдигат цените, без да има икономическа обосновка за това. Само потребителите биха могли да бъдат ефективен регулатор на пазара, така че да няма спекулатвно вдигане на цените. Това заяви пред Радио Пловдив Габриела Руменова от платформата "Ние, потребителите", к..
Река Марица не представлява непосредствен риск за Пловдив, заяви в интервю за предаването „Ден след ден“ по Радио Пловдив арх. Чавдар Тенев, председател на Камарата на архитектите в града. По думите му, тежките поражения по Черноморието са резултат както от природни фактори, така и от човешка небрежност и неефективна система на..
Политологът Георги Киряков коментира в програма "Точно днес" на Радио Пловдив поредната доза остра риторика между власт и опозиция, статията в Уолстрийт Джърнъл", засягаща български политически фигури, както и ситуацията с главния прокурор и предстоящите политически динамики до Коледа. „Вероятно това е част от някакви външнополитически..
В програма "Точно днес" говорим за икономическите параметри през октомври, за мерките "Антиспекула", за сайтовете за цените. НАП и КЗП тръгват на масови проверки за цените в евро, и ще налагат глоби на търговците, от 8 октомври, разговор със старши икономиста на Института за пазарна икономика Адриан Николов . Икономистът отбеляза, че по-голямата..