Тук, седмица преди началото на учебната година, децата в първи клас бяха поканени да прекрачат прага на класните стаи, за да не се чувстват стресирани на 15-ти септември и да знаят какво ги очаква в училище.
„Преди години бях свидетел на реакцията на един първокласник и си казах, че трябва да се направи нещо, за да се опознаят учениците, да си знаят класната стая и учителите, съответно да се чувстват спокойни и да не си мислят, че в училище е страшно. Така дойде идеята и тя се прие добре. В много други училища го правят също. Което означава, че идеята се приема и се мултиплицира, а това ме радва“, казва директорката Ирина Чолакова.
От тази година тази практика е част от иновативния проект на училището „За добавена стойност – интердисциплинарно и дигитално обучение, ориентирано към практически умения и резултати“.
Мястото на учениците е в училище, онлайн обучението не е добър начин
Ирина Чолакова смята, че няма предизвикателство, с което нейният екип да не може да се справи. Изключението е едно – ако трябва децата пак да се обучават онлайн.
„Нищо друго не ме притеснява така, както ако се случи отново учениците да се наложи да се обучават в електронна среда. И не защото не сме готови затова, и не защото не сме го правили, и то на отлично ниво. А защото, това не е начин да се обучават учениците. Мястото им е тук, в училище. Няма друго предизвикателство, което да ме притеснява“, каза още Ирина Чолакова.
Днес в училището най-голямо е вълнението сред първокласниците. Те вече знаят стихотворения. Изпълнени са с надежда и очакват да научат повече за различните изкуства, чужди езици и разбира се – да се научат да четат, пишат и смятат.
В звуковите файлове можете да чуете интервю с директорката Ирина Чолакова, а също и мислите, чувствата и емоциите на част от първокласниците на Основно училище „Димитър Талев“.
България има осезаем напредък в кръговата икономика и оползотворяването на ресурсите, въпреки че за много от гражданите това е почти невидимо. Зелената трансформация е плод на усилията на държавата, на бизнеса и на хората. Имаме доста съществен напредък . Това е оценката на Владимир Димитров , експерт "Индустрия и околна среда" в Българската..
Експертът по политически комуникации Арман Бабикян коментира за Радио Пловдив поредния неуспех да бъде избран председател на Народното събрание и ескалиращата политическата криза. Той подчерта, че липсата на реален диалог между политическите сили с различни цели прави трудно постигането на решения, които обществото да приеме. „Обществото или..
В първата ни рубрика за успешните образователни практики, реализирани по проекта „Успех за теб“ ще ви разкажем за ОУ „Васил Левски“ в село Караджово, община Садово. Проектът се изпълнява от Министерството на образованието и науката и се финансира със средства в размер на 105 млн. лв. от Програма „Образование“ 2021-2027, съфинансирана от..
Не виждам как при тази конфронтация, която отдавна не е по идеологически и политически причини, а е по междуличностни и интрументални причини, ще може този парламент да излъчи управляващо мнозинство, което да работи повече от три месеца. Това заяви в интервю за предаването „Точно днес“ на Радио Пловдив политологът и университетски преподавател..
"Българската държавност започва да прилича на тази медицинска диагноза, в която един по един започват да отказват различни органови системи". Такова сравнение направи социологът от "Алфа Рисърч" Боряна Димитрова след поредния неуспешен опит в парламента да бъде избран председател. Тя припомни, че в предишни разговори са дискутирани..