От днес започва изплащането на еднократна помощ на домакинствата в размер на 375 лв на пострадалите от пороя карловски села.
"Организацията е създадена от Агенцията за социално подпомагане, като парите ще се получават в пощенските клонове на Богдан, Каравелово, Слатина и Войнягово, където има изложени списъци на хората, подали заявление за подпомагане. Тези, които са заявили желание за получаване на парите по банков път, ще получат преводи" – съобщи за Радио Пловдив кметът на Карлово Емил Кабаиванов.
„Има хора, които са със загубени документи в резултат на водното бедствие. Служители от агенцията им оказват съдействие да подадат своите заявления за помощи“ – допълни кметът.
От днес комисии от инженери и конструктори започват огледи в засегнатите от наводнението карловски села Богдан, Каравелово, Слатина и Войнягово.
Екипите ще обследват пострадалите сгради и ще описват пораженията по тях. Въз основа на тяхното становище ще се реши дали наводнените над 40 къщи в тези населени места ще се ремонтират, или ще бъдат съборени.
Вицепремиерът и министър на транспорта и съобщенията Гроздан Караджов ще провери напредъка на строителните работи по железопътния участък Елин Пелин – Септември. Инспекцията ще стартира на 4 март от новоизграждащия се жп тунел в района на Вакарел. След това вицепремиерът ще продължи проверката на всички 4 участъка на жп линията от Елин..
В представителната зала на Община Смолян ще бъде връчена Националната литературна награда „Николай Хайтов“. Литературният приз се присъжда през две години от Община Смолян и Съюза на българските писатели. Тази година журито определи двама лауреати - Николай Табаков със сборника му с разкази и Васил Венински със "Змейова напаст". В конкурсната..
Община Асеновград се включва в кампанията на МОН срещу употребата на наркотици. По този повод, днес в читалище "Родолюбие" в града ще се проведе среща-дискусия с ученици от асеновградски гимназии. Гости ще бъдат актьорите Александър Сано и Луиза Григорова, зам.-министърът на образованието Емилия Лазарова и началникът на районния..
Виолета Радкова, една от гранд дамите на българската съвременна живопис открива изложба в галерия „Възраждане“ тази вечер. Експозицията носи името „Копнежи ...“. В характерните за авторката благородно-златисти багри оживяват русенските къщи. В по-бледи тонове художничката създава ефирни натюрморти и интериори, в които е вплетена..
От днес започва ударното миене на централните улици в Пловдив. Заместник-кметът Иван Стоянов обяви в края на миналата седмица, че това е процедура срещу запрашаването на въздуха в града. Другите мерки на общината за по-чист въздух са озеленяването на градската система и проектът за смяна на печките с климатици.