Българско национално радио © 2022 Всички права са запазени

Според УЕФА България снощи е играла срещу… България!

От португалската версия на акаунта на УЕФА в Туитър допуснаха сериозен гаф и то точно в снощния мач между Северна Македония и България от Лигата на нациите, завършил 1:0 в полза на “лъвовете”.

В използваните от УЕФА колажи за всички мачове от програмата на турнира в понеделник фигурираше двубоят България - България, вместо както е редно Северна Македония - България. Админът на профила е разбрал част от своята грешка и публикацията с крайните резултати впоследствие беше поправена. Това обаче не се отнася за колажа с началните часове на мачовете, като там още си стои грешното изписване на сблъсъка ни със западната ни съседка.

Четвъртокласници мерят сили в турнир по шах

Идеята идва в един от дъждовните дни на изминалата седмица, когато децата от четвърти „А“ клас на ОУ "Елин Пелин", се налага да стоят в класната стая, по време на обедната почивка. Те прекарват времето си в игра на шах и други настолни игри, когато тяхната преподавателка г-жа Йовка Танчовска, забелязва искрения интерес и желание на децата да..

обновено на 08.12.22 в 18:32

Веси Пашалиева с нова коледна песен

На Коледа всичко е възможно. Ако вярвате в чудеса. И в Дядо Коледа. И в добрите феи и в хубавата музика. Певицата Веси Пашалиева ни представя новата си песен “Коледни вълшебства“, в дует с деветгодишната Яна Боярова, нейна ученичка. Музиката е на Веси Пашалиева, текстът на нейната майка Снежанка Пашалиева. Вече е готов и клипът към..

обновено на 08.12.22 в 17:15
Маричанки съжаляват за пропуснатите възможности във втория гейм

Марица стартира със загуба в Шампионска лига

Българският шампион Марица (Пловдив) загуби с 0:3 (18:25, 23:25, 11:25) първия си мач в групите на Шампионската лига срещу първенеца на Полша – Група Азоти Хемик (Полице). Двубоят се игра в зала "Нето Арена" в полския град Шчечин. В началото на двубоя домакините поведоха с 8:4, стигна се до 16:10, а геймът беше взет с 25:18. Полякините поведоха с 3:0..

публикувано на 08.12.22 в 07:49
Омар Крайем в акция

Левски обърна Академик с 69:83 в Пловдив

Академик (Пловдив) загуби с 69:83 от отбора на Левски в много нервен мач от 9-ия кръг в НБЛ. Това беше първо домакинство за пловдивчани от над месец. Академик успя да спечели първата четвърт с 20:14. Във втората четвърт мачът завърши при 22:22, а на полувремето резултатът беше 42:36 за пловдивчани. Левски спечели третата четвърт с 27:13. В последната..

публикувано на 08.12.22 в 07:38

Общо 40 са номинирани за най-добър спортист за 2022 година

Общо 40 са номинираните състезатели в анкетата за най-добър спортист на град Пловдив за 2022 година, обявиха организаторите от Дирекция „Спорт и младежки дейности“ към Община Пловдив. Спортистите в тазгодишното издание на анкетата са разделени в две категории – 17 са номинациите за състезатели при мъжете и жените, а 23 са селектираните спортисти при..

публикувано на 07.12.22 в 18:02