Ботев (Пловдив) отпразнува 110-ата годишнина от основаването на клуба със специален празничен концерт. На събитието на Античния театър присъстваха някои от най-значимите футболисти в историята на „жълто-черните“, както и играчите и треньорския щаб от представителния отбор на „канарчетата“ и ДЮШ на клуба.
"Концертът има за цел да покаже на всички "жълто-черни" сърца великата история на нашия клуб. История, изпълнена с много поводи за гордост, с много победи над европейски грандове и завоювани отличия на родната сцена", коментираха организаторите от пловдивския клуб.Над 300 души станаха съпричастни с „жълто-черния“ празник, а специални гости на събитието бяха певците Никéца, Едит Унджиян, Димитър Кърнев, Мирослава Кацарова, Ивайло Михайлов, както и Хора на пловдивските момчета.
Всички приходи, събрани от концерта, ще бъдат използвани от клуба за собствената академия и образованието на бъдещите футболисти на „канарчетата“.
Локомотив (Пловдив) надхтри ЦСКА и спечели домакинството си на стадиона в парк "Лаута" с минималното 1:0 в една от най-интригуващите срещи от третия кръг на Първа лига. Двубоят започна с минута аплодисменти в знак на почит към всички пожарникари и доброволци, борещи се с пожарите в България в последните дни. На терена началните минути бяха активни и..
С два мача днес продължава третият кръг на Първа лига. От 19:00 часа ЦСКА гостува на Локомотив (Пловдив) на стадиона в парк „Лаута“, като може да слушате този двубой пряко по Радио Пловдив. От 21:15 шампионът Лудогорец е домакин на новака Добруджа в Разград. ЦСКА вече е под напрежение след първите два кръга от новия сезон. „Червените“ продължават да..
Пловдивската полиция обяви редица охранителни мерки за предстоящия днес мач между отборите на „Локомотив“ (Пловдив) и столичния ПФК ЦСКА. Срещата започва от 19 ч. на стадион „Локомотив“. За охрана на обществения ред са сформирани екипи от жандармерията и няколко служби от пловдивската дирекция на МВР. Тяхното засилено присъствие ще бъде около..
БК Локомотив (Пловдив), който ще дебютира през предстоящия сезон в НБЛ, продължава с лятната си селекция. "Черно-белите" обявиха привличането на Томислав Минков. През последните пет сезона крилото игра за другия елитен пловдивски клуб - Академик Бултекс 99, с който завоюва бронзови медали в НБЛ и сребро в Балканската лига. Преди това..
Пловдив посрещна световните шампионки по волейбол на специално тържество в зала “Строител”. На събитието една по една бяха приветствани трите волейболистки от Пловдив световните шампионки – Александра Китипова, Дарина Нанева и Елисавета Сариева, както и кондиционният треньор на отбора Пламен Петров. Те излязоха под звуците на “Притури се планината”...