Два града в региона - Асеновград и Велинград, се присъединяват към Световния ден на ходенето.
В Асеновград е организиран пешеходен поход до Асеновата крепост, като в него могат да се включат всички, независимо от тяхната възраст, пол, физическа подготовка, включително и хора в неравностойно положение. Сборният пункт е в 9,30 часа на пътя за Бачково.
Във Велинград са организирани редица ученически походи до красиви местности в района.
Учениците на ПГИТ „Алеко Константинов” потеглят от хотел „Енира” към местността „Стария чарк”. Младите туристи от СУ „Васил Левски” се събират в парк „Вельова баня”, за да тръгнат към Гергевана. Възпитаниците на ОУ „Неофит Рилски” потеглят от двора на училището към местността „Свети Спас”. Учениците на СУ „Св Св Кирил и Методий” тръгват за Вазова поляна.
Туристите от СУ „Методий Драгинов" ще направят своята разходка до местността „Полене”, като тръгнат към от сборния пункт в центъра на село Драгиново.
На 8 октомври общо 15 български общини се включват в инициативата.
Ръководството на Ботев (Пловдив) излезе с ново становище за последния събития в клуба. Оказа се, че днес представители на ръководството са отговорили на въпросите на Сдружение "ПФК Ботев". "Като продължение на вчерашната среща между представители на ПФК “Ботев” и “Сдружение ПФК Ботев”, днес се проведе втора такава, на която представителите на..
Димитър Кузманов се класира за полуфиналите на сингъл на турнира на клей от сериите "Чалънджър" в Роаян (Франция) с награден фонд 54 хиляди евро. Поставеният под №5 българин победи с 6:4, 6:1 представителя на домакините Ензо Куако. Срещата продължи 85 минути. 31-годишният пловдивчанин поведе с 4:1 в началото на първия сет, но допусна връщане на..
Денис Омерагич от днес официално се води част от спортно-техническия щаб на Душан Косич. Словенецът ще работи като помощник-треньор в Локомотив, съобщиха от пловдивския клуб. Денис Омерагич е роден на 16.12.1996 година в Любляна, Словения. Притежава УЕФА „А“ лиценз. Работил е като наставник в детско-юношеската школа на НД Слован (Любляна), а в..
Срещата между Сдружение ПФК Ботев и представители на клуба на стадион „Христо Ботев“ продължи два часа и половина. “Трябва да направим всичко възможно да спасим АД-то и Ботев да играе в “А” група. Знаем, че времето е малко. Срещите ще бъдат ежедневни, за да изчистим всичко. Сложили сме всичко на масата. Все още не мога да кажа точко колко са..
Бившият член на УС на Сдружение ПФК Ботев Любомир Костов излезе първи от срещата, която се провежда в момента на стадион „Христо Ботев“ между представители на Сдружение ПФК Ботев и представители на клуба. „Излизам, защото имам личен ангажимент. Срещата продължава. На масата са поставени всички въпроси, поставени от г-н Илиян Филипов. Не може да се каже..