Полицаи преследваха и задържаха млад мъж с джип, натоварен с незаконни дърва, в септемврийското село Семчиново.
От полицията в Пазарджик уточниха, че случаят е станал на улица в селото, където автопатрул забелязал джип „Исузу“, натоварен с дърва. Полицаите подали сигнал на водача да спре за проверка, но той не се подчинил.
Вместо това натиснал педала на газта, след няколко преки обаче изоставил возилото и се опитал да се укрие.
Полицаите бързо установили, че това е мъж на 30 години от село Семчиново, който превозвал два кубически метра незаконно добити дърва за огрев. Освен това джипът бил без регистрационни табели и не е регистриран по надлежния ред.
Автомобилът е иззет, а притежателят му задържан в ареста.
Общо 5-ма са задържани заради незаконна сеч или транспортиране на незаконно добити дърва.
Екипи на РУ-Септември засекли трима мъже в коритото на река Марица, в землището на село Злокучене. Мъжете, на възраст между 25 и 39 години, с помощта на моторен трион отсекли и натоварили в каруци общо 3.5 кубически метра дърва за огрев.
Полицаи от участъка в Белово извършили проверка в къщата на 37-годишен беловец, където открили два кубика широколистна дървесина. Дървата не били маркирани с контролна горска марка, а мъжът не представи никакви документи за техния произход.
Пловдивският административен съд ще гледа дело по жалба на жител на Перущица срещу РИОСВ-Пловдив. Поводът е отказът на екоинспекцията да изготви Оценка за въздействието върху околната среда (ОВОС) във връзка с намерението за изграждане на площадка за преработка на стари автомобилни гуми на територията на бившия Хлебозавод в града. Предложението..
Поредицата „Успешните“ продължава със среща с известния китарист, композитор, автор на текстове, аранжор и продуцент Ангел Дюлгеров , чието име стои зад любими песни и китарни сола. Срещата е тази вечер в клуб „Фарго“ от 19 часа. Ангел Дюлгеров е важна част от бенда на най-знаменитите български поп изпълнители. Познат е и със..
В навечерието на Европейската седмица за намаляване на отпадъците, Община Пловдив организира мащабна кампания за разделно събиране на отработени масла . Целта е да се насърчи устойчивото използване на ресурсите и правилното управление на опасни отпадъци от домакинствата. Втората за годината екологична инициатива ще се проведе в периода от 19..
От 17 ч. днес се възстановява движението на моторните превозни средства над 3,5 т по път III-866 Михалково – Кричим при 79-и км, съобщават от агенция "Пътна инфраструктура". Преминаването в отсечката е в едно платно и се регулира със светофарна уредба. Трафикът на МПС до 3,5 т в участъка беше възстановен на 7 ноември, припомнят от агенцията...
Кметът на Пловдив да оттегли предложението си за продажба на акциите в „Свободна зона“, призова предшественикът му и общински съветник Славчо Атанасов във фейсбук-профила си. В дружеството общината притежава над 85% от акциите, като то е печелившо. Според Атанасов Свободна зона е изключително сериозен актив за града, като то се намира върху терен..