„Това не е нещо, което ще даде отражение веднага в управлението на територията, тъй като смяната на статута от една категория в друга не дава пряко отражение върху управлението на територията. Разбира се, то дава възможности за финансиране по повече Оперативни програми. Някои от тях искат обектите да са от по-висока категория.
Собствениците нищо няма да правят, единствено при определени условия и при уведомяване на общината, ако се сметне, че има нещо ценно в сградите могат да бъдат помолени за достъп“, обясни арх. Петров.
Той добави, че по този начин също така ще се актуализират режимите на опазване, както и ще се установява състоянието на недвижимите културни ценности. Възможно е и някои обекти да бъдат отписани от списъка с културни ценности, ако нямат такива качества.
Петър Петров уточни още, че забързването на процедурата, която е стартирала по-рано, е и заради бутането на двата тютюневи склада в Пловдив.
Тази седмица в „Добро утро, ден!“ ви срещаме с един от най-значимите пловдивски творци – Матей Матеев. Роден в Кюстендил, но завинаги свързал съдбата си с Пловдив – града, който му върна обичта с най-високото признание – званието „Почетен гражданин“. Казва, че родния край, балканската енергия го прави човек - широко скроен човек. Послание, което..
Спорове около представителността на организациите на аграрния сектор, който очаква решения по важни теми от държавата. Илия Проданов беше избран за председател на Българската аграрна камара, след като част от браншовите организации я напуснаха, несъгласни с начина на вземане на решения. За заместник-председатели бяха избрани съпредседателят на..
Виктор Павлов управлява софтуерна компания, която има опит в разработката на продукти за управление на търговска дейност. Той коментира напрежението на бизнеса от въвеждането на лицензиран софтуер за управление на продажбите в търговски обекти. "Като цяло спорът идва оттам, че се опитва да се хване процеса по неиздаване на фискални бележки от..
ОбС на Пловдив не прие предложението на представителите на БСП за програма „Достъпно жилище“. Идеята визираше подкрепа за строителство на жилища за млади семейства на цени под пазарните. Общинския съветник Калин Милчев коментира със съжаление, че това е първата политика, която би развила община Пловдив в посока младите хора, младите семейства, младите..
Годишна конференция за инвестициите във водния сектор се провежда днес и утре в Старосел с участието на експерти от бранша. Включват се представители на Европейската комисия, Министерството на околната среда и водите и учени. Организира се от Българската асоциация по водите. Водният сектор изисква много инвестиции, както за поддръжка,..