Изключено е парламентът да произведе правителство на този етап, ако се съди по разговорите до момента. Не и с първия мандат. Хубавото е, че има надежда да започнат разговори. Правтелство с първия мандат на ГЕРБ е практически невъзможно, същото се отнася и за втория. Той дори едва ли ще бъде взет.
Ако има изобщо някакви шансове, то те са в третия мандат.
Ако обаче той бъде връчен на БЛСП, това ще означава, че президентът не желае да се състави правителство, твърде много са противоречията и там.
По-вероятно е мандатът да отиде у Стефан Янев. Той изглежда по- диалогичен и компромисна фигура. ДПС изобщо е изключен вариант, тъй като все още върху тях тегне догмата на „токсична“ партия. Въпреки това, точно те изглеждат най-логични и разумни в сегашната ситуация.
Казусът с присъствието на руския посланик Митрофанова е демонстрация на „анти“ политика. Като цяло обаче, нейното идване в парламента и без това не е много уместно в момента.
Могат ли кризите да обединят политиците, за да вземат полезни за хората решения?
Всички се надяваме на това, но поне засега такова нещо не си личи, някак си партийните интереси надделяват над националните.Ситуацията вече предвещава струпването на много беди. Неминуемо обществеността ще търси решение чрез политиците.Лошото е, че ние обикновено търпим, търпим и накрая отиваме в крайност – шумни протести. Вместо превантивно да решаваме връхлитащите кризи. Все пак, очаква се така да назрее ситуацията, че няма да имаме друг изход освен обединение.Такива са надеждите на всички нас.
Лозунгът сега трябва да бъде само един –„Единство“.
Само така можем да преминем през кризите, които са ни налегнали една след друга, убеден е социологът Васил Тончев.
След серията тежки катастрофи в Пловдив през последните дни – сред които и трагичният инцидент на Околовръстното шосе, отнел живота на майка, баща и едното им дете – темата за пътната безопасност отново излезе на преден план. За причините и решенията e разговарът с осемкратния рали шампион на България и основател на Академията за безопасно шофиране..
Могат ли протестите да променят ситуацията в държавата? Въпросът идва след снощното бурното недоволство в София и днешния отзвук за преработка на проектобюдежета. А отговорите са някъде между силата на обществото и слабостите на политиците. Според психолога Пламен Димитров, когато говорим за сила и слабост, неизбежно се поражда конфликт. А..
На ресторант ще ни е по-скъпо през следващата година , прогнозира регионалният представител на Българската хотелиерска и ресторантьорска асоциация (БХРА) за Пловдив Еньо Енев. По думите му секторът се присъединява към общото недоволство срещу проектобюджета за 2026 г., който според бранша не е приемлив. Енев подчерта, че за разлика от..
Професор Митко Димитров от Института за икономически изследвания на БАН анализира рисковете, свързани с новия държавен бюджет. Според него, ако бъде приет, България ще навлезе навлиза в опасна дългова спирала с очаквано увеличение на съотношението на дълга към БВП над 36%. Той критикува факта, че увеличението на разходите се финансира чрез нови заеми..
В отворено писмо Българската болнична асоциация (ББА) и Националното сдружение на частните болници заявиха, че категорично не са съгласни с предложените в проекта за бюджет на НЗОК за 2026 г. промени. Според тях механизмът за финансиране на заплатите на лекари и специалисти по здравни грижи чрез държавни трансфери през Касата е неправилен...