Смолян отбелязва днес 110 години от Балканската война и Освобождението на Родопите.
Общината осигурява безплатен транспорт за желаещите да посетят тържествата на връх Средногорец.
Официалните чествания са на връх Средногорец, известен като родопската Шипка. Там е издигнат паметникът костница на загиналите при боевете при Алами дере на 21-ви пехотен Средногорски полк, предвождан от полковник Владимир Серафимов, довели до освобождението на Средните Родопи по време на Балканската война.
Директорът на РИМ - Смолян Валентина Василева: "В Родопския пантеон едно име свети с героична слава, окичено е с нашата синовна признателност - 21-ви пехотен Средногорски полк, Освободителят на Родопите".
За празника на Смолян в музея е открита изложба "21-ви пехотен Средногорски полк - мярка за величие", която разказва цялата история на полка с множество снимки и документи, допълни още директорът на музея Валентина Василева.
"Нашата свобода на Родопите идва 34 години по-късно от останалата България и за нея са умирали хора. Ние ще бъдем достойни наследници, българи, ако не забравяме пролятата кръв и героите на България, сред които са и средногорци".
В питане до кмета на Пловдив съветниците от ПП-ДБ настояват за спешна актуализация на данните за домакинствата, които се отопляват на твърдо гориво. Те се позовават на данните от измервателните станции за периода 24-26 февруари, които показват нива на фините прахови частицинад два пъти над допустимата средногодишна норма. Последната..
Техническият университет-София, Филиал Пловдив, ще е домакин на двудневен форум „Професионалното образование и обучение и бизнесът-партньори за успех“. Образователният форум се организира от висшето училище и Тракия икономическа зона. Участие ще вземат директори и преподаватели от професионалните гимназии и профилираните училища от Пловдив,..
Третата национална среща на производителите на плодове и зеленчуци ще се проведе днес в Пловдив. На нея ще бъде представена Национална програма за развитие на сектора за следващите 10 години. Ще бъдат обсъдени подпомагането на земеделските производители, продоволствената сигурност на държавата и законодателството за браншовите организации. В..
Техническият университет-София, Филиал Пловдив ще е домакин на двудневен форум „Професионалното образование и обучение и бизнесът-партньори за успех“. Образователният форум се организира от висшето училище и Тракия икономическа зона. Участие ще вземат директори и преподаватели от професионалните гимназии и профилираните училища от Пловдив,..
Кметът на Пловдив Костадин Димитров и министърът на околната среда и водите Манол Генов ще подпишат договора по процедура „Зелени мерки в градска среда“ на Програма „Околна среда“. Така общината ще получи над 10 милиона лева по оперативната програма за премахване на така наречените „кални петна“ в междублоковите пространства и по протежението на..