Според него сега българите са малко повече обезверени и липсва силата за превъзмогването на собственото его, което възпрепятства възможността да се отдаде почит не само към класиците от преди години, но и съвременниците. Липсата на авторитети днес донякъде се обяснява и със забързаното ежедневие.
„Забързахме си много живота. Забърза ни интернет, тези социални мрежи, където се появяват хора, които не са будители, но се появяват като инфлуенсъри. При тях няма дух, има поза, там има и форма. Нямаме политика на държавата от много дълго време. Не се налагат българските културни дейци или учените. Виждаме каква е политиката към читалищата, те са оставени на сетни сили да пазят българщината, ритуалите, традициите. И тези мили хора, които работят там, са оставени на най-ниското заплащане, да се мъчат и да се борят как да съберат отнякъде средства за книги, за да имат възможност читателите да четат и да създават авторитети. Но когато държавата няма такава политика, те самите трудно биха могли“, каза още Алгафари.
Той коментира и политическата ситуация. Според него политическият елит в момента е скаран, липсва държавническа мисъл в тези конфликти.
„Това е въпрос на едни десет души в държавата, които не могат да се гледат един друг и карат целия български народ да се разделя и да се мрази, което смятам, че не е най-доброто“, категоричен беше Нидал Алгафари.
Цялото интервю с Нидал Алгафари можете да чуете в звуковия файл.
Управляващата коалиция изглежда стабилна, поне досега не е имало някакъв по-сериозен трус, каза в предаването "Точно днес" политологът доц. Иво Инджов . "Създаде се усещането, че такъв е възможен, заради постановката в бюджета за пенсиите, че няма да растат с швейцарското правило. След силна критика от страна на БСП и на опозицията това бе..
„Съдейки по проекта на бюджет за 2025 година и прогнозата, която е дадена до 2028 година, очевидно е, че икономиката, демографската система, участието ни в ЕС, са с големи проблеми. Тоест – България е в хиперкриза. И проблемите не са толкова в бюджета, колкото в икономиката, в нашите връзки с други европейски страни. Тъй като..
Съвместната кампания е между МБАЛ - Пазарджик и общината, а инициатор е д-р Димитър Бакалов, заместник-началник на Спешното отделение. " Тази кампания се роди от идеята да успеем да предоставим медицинска помощ в малките населени места, особено за хората, които са трудно подвижни. Получих пълна подкрепа от директора на болницата д-р Красимир..
Спешни законови реформи, по-голям контрол от страна на държавата и право на коопериране на малките производители. За това настояват членовете на Българската аграрна камара, която пое ангажимент да опише нелоялните търговски практики по цялата верига на доставки. "Като Аграрна камара този проблем го поставяме от миналата година и тогава, по..
Според предложения проектобюджет за 2025 година и финансовия план за следващите три години България влиза в дългова спирала, смята преподавателят по икономика и финанси проф. Красимир Петров. Дълговете ще достигнат през тази година 60 млрд. лева, догодина 70 млрд. лв, следват 80 млрд и след това 87 млрд. лева. България затъва в бясна скорост в..