Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Белащица отново протестира срещу кариерите над селото

| обновено на 08.11.22 в 12:20

Жителите на Белащица отново излязоха на протест. Тази сутрин те блокираха  за кратко пътя, по който се извозват с камиони инертните материали от кариерите над селото. пропускани бяха само леки автомобили. 

От Инициативния комитет „Стоп на кариерите в Белащица“ аргументираха протеста си с решението на Върховния административен съд, отменящо решение на Пловдивския съд, с което се отхвърля акт на РИОСВ-Пловдив срещу един от концесионерите на кариерата в Белащица – „Холсим кариерни материали“. 

Припомняме, че през петте години от Инициативния комитет последните периодично протестират с искане за затваряне на кариери за добив на инертни материали, които се намират непосредствено над Белащица.

Протестиращите настояват за активната намеса на община „Родопи“ за спиране на пътя за тежкотоварни камиони, тъй като той е опасен, както и за стартиране на процедурата по разширяване на жилищната зона, за да могат имотите в близост до кариерите да бъдат приобщени към урабинизираната територия.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Още от категорията

Влак помете камион на жп прелез край Пловдив

Преустановено в продължение на часове бе днес движението на влаковете в района между Маноле  и Белозем, след като  влак блъсна камион на ЖП прелез в междугарието.   Инцидентът, по чудо разминал се без жертви,  стана днес малко преди 12 часа по обед. Там 46-годишен водач на тежкотоварен камион "Форд" не се е съобразил със светлинния сигнал на..

обновено на 08.08.25 в 18:34

Съветниците от Пазарджик отказаха да си намалят заплатите

Общинските съветници в Пазарджик отказаха да намалят месечните си възнаграждения, които към момента са по 2 хиляди лева на месец. Предложението бе внесено на редовната сесия на общинския съвет от Румен Димитров от групата на „Новото време“.  Според Румен Димитров е недопустимо да се получава по 450 лева на час, с оглед месечната ангажираност на..

публикувано на 08.08.25 в 12:07

Тийнейджър подкара мотора на баща си и загина след удар в крава

Тежка катастрофа с починало момче е регистрирана снощи малко преди 23.00ч. на пътя между Велинград и село Кръстава. 16-годишен и неправоспособен тийнейджър от село Кръстава взел мотоциклета “Сузуки” на баща си, за да го покара.   Заедно с него на мотора бил и негов 16-годишен връстник от същото село. Движейки се с несъобразена с пътните условия..

публикувано на 08.08.25 в 10:20

Цената на билетчето в Пловдив ще поевтинее след въвеждане на еврото

По искане на Община Пловдив се обсъжда предложение, с което цената на автобусните билети в града да намалее след превалутирането ѝ от лева в евро.  Според превозвача Петко Ангелов  при превалутирането цената на билетчето от 1 лев ще трябва да стане 51 евроцента, но за  удобство на гражданите и водачите обаче се обсъжда закръгляне на сумата до 50..

публикувано на 08.08.25 в 09:42

От днес цените в лева и евро са задължителни

От днес  влизат в сила разпоредбите на Закона за въвеждане на еврото, които изискват двойно обозначаване на цените на стоки и услуги в лева и евро.  Те трябва да бъдат изписани с еднакъв по големина и стил шрифт, като няма задължение коя валута да бъде водеща.  Сред изключенията са цените на цигарите, книгите, учебниците и помагалата, които ще..

обновено на 08.08.25 в 07:46